Gyulai Hírlap - Őrült derbin torpant meg a tavaszi hadjárat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. március 05. 17:00
Őrült derbin torpant meg a tavaszi hadjárat
Várfürdő-Gyulai termál FC–Szekszárdi UFC 2–3 (2–2)

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC hazai pályán fogadta a Szekszárdi UFC gárdáját március 4-én az Id. Christián László Városi Sporttelepen. A saját közönség előtt játszott mérkőzésen győzelmi kényszerrel pályára lépő fürdővárosiak egy őrült derbin vesztették el a három pontot.

____Eredeti-GYHRCSD_0023.JPG

Őrült egy derbi volt

Gyula: Krnács – Bogdán, Szabó Cs., Szántó (Erdős), Zámbori – Czirok, Sipos – Styecz (Hrabovszki), Katona, Gábor-Lukács (Maruska) – Balogh M. Vezetőedző: Oláh Ferenc.

Az összecsapást a rendkívül erős szél is nehezítette, ám ettől eltekintve kiváló labdarúgó időnek örülhettek a szép számmal kilátogató szurkolók. A haza publikum még le sem tudott ülni, amikor a vendégek a 10. percben – az erős szelet is hadba fogva – megszerezték a vezető találatot (0–1).

Szerencsére a „várvárosiakat” felpaprikázta a bekapott gól, és rendre szépen kidolgozott támadásokat vezettek a vendég kapura. Négy percnek sem kellett eltelnie, amikor egy gyönyörűen kidolgozott akció után Styecz gurított a Tolna megyei kapuba, így egalizálva az eredményt (1–1).

Ebben a periódusban a Termál FC teljesen átvette az irányítást a játék fölött, és ennek a 25 percben lett meg az eredménye, hiszen ezúttal Balogh vette be a vendégcsapat kapuját (2–1).

A szekszárdiak a felíveléseikkel próbáltak meg sebet ejteni a hazai védelmen, ami a 33. percben sikerült is, egy hazai hibát kihasználva egyenlített a Szekszárdi UFC gárdája (2–2).

A második félidőben már egy elbizonytalanodott fürdővárosi csapat lépett pályára, hiszen a sokat hibázó gárda nem tudta kellően felpörgetni játékát.  A nüansznyi hibák sokaságát ejtő gyulaiak nem tudtak élni lehetőségeikkel, az ellenfél játékosai pedig keményen faragták a hazai „spílereket”. A cserékkel frissített Oláh-csapat helyzetekig eljutott, ám az egyenlítő gólt nem sikerült megszereznie. Amikor pedig betaláltak a vendég kapuba, a játékvezető érvénytelenítette a kék-fehér találatot. Az 58. percben újabb fordulat állt be a mérkőzésen, amikor a sárga mezes vendégek egy védelmi megingás után átvették a vezetést (2–3).

Oláh Ferenc tanítványai mindent megtettek az egy pont megszerzéséért, azonban egy sérülés miatt emberhátrányba kerültek, majd Bogdán kiállítása miatt már ketten hiányoztak a pályán focizó csapatból.

A három pont elvesztése újra keserű helyzetbe sodorta a Várfürdő-Gyulai Termál FC együttesét, akik a következő fordulóban a lista másodikhelyén álló Budafoki MTE otthonában lépnek majd pályára.

GYULAI HÍRLAP • 2017. március 05. 15:37