GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. február 02. 15:00
Várfürdő–Gyulai Termál FC–Békéscsaba 1912 Előre NB II 0-2 (0-0)

Az NB III.-ban szereplő Várfürdő–Gyulai Termál FC a Békéscsaba 1912 Előre NB II.-es csapatát fogadta február 1-jén az Id. Christián László Városi Sporttelepen. Az Oláh Ferenc által épített csapat a másodosztály élmezőnyébe tartozó gárda ellen vívta eddigi legnagyobb próbatételeként számon tartott tesztmérkőzését.

____Eredeti-GYHRCSD_0005.JPG

Az első félidőben hatalmas mezőnymunka alakult ki

Gyula: Krnács, Bogdán, Szabó Cs., Lipták, Zámbori, Czirok, Sipos, Styecz, Nagy G., Gábor-Lukács,Balogh Milán, Harman, Paulik, Hrabovszki, Burai, Okos, Katona, Tövisháti, Juhász N. Vezetőedző: Oláh Ferenc.

A fehér mezbe öltözött vendégek a mérkőzés első részétől kezdve támadólag léptek fel. Ám az új felfogásban futballozó hazai gárda stabil védekezésének és szervezett labdakihozatalának köszönhetően hamar felnőtt riválisa mellé. Az első félidőben hatalmas mezőnymunka alakult ki, melyben mindkét fél taktikusan akart a másik fölé kerekedni. A hazai kapusok bátor bevonása a labdajáratásba is az új szelek által fújt gyulai hajót erősítette. Az első játékrészben szinte alig akadt valamire való helyzet, hiszen mindkét csapat hátsó szekciója remekül teljesített. A félidei eredményt látva a hazai kilátogatók közül sokan bólogattak elégedetten (0-0).

____Eredeti-GYHRCSD_0034.JPG

A Várfürdő–Gyulai Termál FC a második félidőben is helytállt

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A második félidőben már több helyzettel folytatódott a remek derbi. Mindkét oldalon voltak helyzetek, ám gólt a vendégek szereztek egy potyaízű találattal. Az Oláh-fiúk természetesen nem adták fel, és kitartóan építették a Sipos Krisztián szabta játékukat. Az egész mérkőzés alatt jól megfigyelhető volt a pozitív mentális hozzáállás. A mérkőzés befejezése előtt még egy gólt bejutatott a hazai kapuba a Békéscsaba, ám mindez nem von le abból, hogy az NB III.-as gyulai együttes alaposan helytállt az NB II. negyedik helyén türelmetlenkedő szomszédvár csapata ellen (0-2).

A Várfürdő–Gyulai Termál FC felkészülése tovább robog, hiszen az Oláh Ferenc vezette együttes február 4-én Füzesgyarmaton lép újra pályára.