Gyulai Hírlap - Kilenc góllal léptek túl a kupavereségen a gyulai lányok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. január 24. 12:00
Kilenc góllal léptek túl a kupavereségen a gyulai lányok
Gyulai Amazonok–Hajdúböszörményi TE II. 9–1 (4–0)

A női NB II.-es futsalbajnokság 13. fordulójában a Gyulai Amazonok csapata a Hajdúböszörményi TE II. együttesét fogadták január 22-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A gyulai lányok talán a Magyar Kupából való kiesés feszültségének levezetésére is készültek, aminek a Hajdú-Bihar megyei csapat látta kárát.

____Eredeti-GYHRCSD_0022.JPG

A női futsal szupersztárjai

Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána, Erdélyi Angéla. Cserék: Bálint Rebeka, Bálint Kata, Csanálosi Anada és Szilágyi Zsanett.

Már a mérkőzés kezdetekor látszott a hazai lányok elszántsága, hiszen azonnal beszorították ellenfelüket. A Fülöp Diána által szabott játék során egyre-másra dolgozta ki lehetőségeit Molnár Zoltánné „legénysége”. Az összecsapás egészét uraló hazai gárda a futsal összes klasszikus elemét felsorakoztatta, sőt, még arra is volt ideje, hogy egy különleges taktikai elemet is gyakoroljon.

És hallgass bele a mérkőzés hangulatába is!

A második félidőben a támadásokhoz rendre becsatlakozó Csontos Zsanett kapus révén emberfölényt tudott kidolgozni a fürdővárosi csapat. A gólgyártás a 9. percben indult el Csalánosi Anada révén, majd futószalagon jöttek a szebbnél szebb és parádésnál parádésabb gólok. A vendégcsapat próbált támadásokat vezetni, ám ezeket, a védekezésben is jeleskedő gyulaiak, hamar semlegesítették. Az első félidei 4–0 után sem ült le a mérkőzés, hiszen további öt találat jelezte a fürdővárosi csapat góléhségét. A vendégek révén még szépíteni tudtak az utolsó percekben, de a góláradatot nem tudták feltartóztatni.

____Eredeti-GYHRCSD_0059.JPG

Kilenc gól után...

Gólszerzők: Perjési Rita (3), Csanálosi Anada (2), Bálint Kata, Bálint Rebeka, Fülöp Diána, Erdélyi Angéla és Quirikó Vivien.

– Szerettük volna jó játékkal és győzelemmel megörvendeztetni a lelkes hazai közönségünket, mely, úgy gondolom, sikerült is. Rengeteg tanult dolog visszajött a mérkőzésen, szép gólokat szereztünk, és ami fontos, hogy nemcsak csapatban működtünk jól, hanem jó egyéni teljesítményeket is láthattam. A lányok fegyelmezettek voltak, és maximálisan betartották azt, amit kértem tőlük a mérkőzés előtt. Most jön egy rövid szünet, bízom benne, hogy a jó szériánk egész tavasszal ki fog tartani – értékelte a mérkőzést a vezetőedző.

A Gyulai Amazonok tehát túlléptek a heroikus kupa búcsún, és újult erővel robognak a bajnoki cím felé. A következő nagy mérkőzés azonban már a küszöbön álldogál, hiszen január 28-án a Gyulai Amazonok a nagy ellenfél, a Reklám-Press Skorpió otthonába látogatnak.