Gyulai Hírlap - Négygólos vezetésből egygólos vereség

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. január 14. 10:30
Négygólos vezetésből egygólos vereség
Gyulasport NKft.–K. Szeged SE 26–27 (17–13)
A serdülő kézilabda-bajnokság H jelű csoportjának 15. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata hazai pályán fogadta a K. Szeged SE gárdáját. A bajnokság első harmadához tartozó vendégcsapat a 6. fordulóban súlyos vereséget mért a fürdővárosi lányokra.
____Eredeti-P1140514.JPG

visszavágásra készültek a gyulai lányok

Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos

Gyulasport NKft.: Felczán Csenge Vivien, Balázs Enikő, Gyepes Rita, Szappanos Réka Csenge, Bicskei Borbála, Szelezsán Georgina Zsuzsanna, Csukás Orsolya, Tóth Mercédesz, Braun Dóra, Kiss Enikő Sára, Anderlik Andrea, Hudák Dóra, Juhász Zsófia.

A gyulai együttes a visszavágás reményében lépett a hazai játéktérre. Az első percekben azonban a szegedi csapat dominált, hiszen a hatodik percben még 5–3-ra ők vezettek. A nyolcadik percben azonban már kiegyenlített a Molnárné Horváth Izabella vezette hazai csapat. Ekkor, a vendégek mestere időt kért, és megpróbálta rendezni a sorokat. Ez annyira sikerült, hogy a hazai gárda zsinórban három gólt szerezve átvette a vezetést. A félidő további részében a Szabó Leila irányította csapat fokozatosan elhúzott ellenfelétől, és a félidő végére négygólos előnnyel térhetett pihenőre (17–13).

A második félidőben aztán fordult a kocka. A gyulai lányok hét darab büntetőt hagytak ki, és ezzel megpecsételték a mérkőzést. A K. Szeged SE mind az öt hétméteresét értékesíteni tudta, és az utolsó pillanatban szerzett góljával a győzelemért járó pontokat is megszerezte.

A Gyulasport Nkft. tartja a helyét a bajnoki tabella közepén, és készülhet az egyszer már legyőzött Oxxo Energy Orosházi Női Kézilabda Club II. csapata ellen.

Gólok: Szabó Leila 9, Gyepes Rita 6, Balázs Enikő 5, Szappanos Réka Csenge 4 és Felczán Csenge Vivien 2.