Gyulai Hírlap - Az El-Finito Magyarvárosi Söröző csapata nyerte az évköszöntő futsaltornát

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. január 01. 12:17
Az El-Finito Magyarvárosi Söröző csapata nyerte az évköszöntő futsaltornát
Óriási csatát hozott a IV. Újévi Amatőr Focikupa fináléja
Újévi Amatőr Focikupa néven rendeztek teremlabdarúgó-tornát december 30-án a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. Az egész napos torna fináléja óriási csatát hozott, melyen büntetőkkel dőlt csak el az első hely sorsa.
P1140186.JPG

Az első helyezett mindent vitt

Mint azt Szabó Sándortól, a futsalrendezvény főszervezőjétől megtudtuk, a  tizenkét csapat részvételével zajló tornán három csoportban mérkőztek meg. Az 5+1-es felállással játszó gárdáknak 2x10 percnyi játékidő alatt kellett eldönteniük a mérkőzéseket. A szabályok szerint minden csapat csak egy igazolt játékossal indulhatott, de a minőségi labdajátékra így sem lehetett panasz. Leheletfinom passzokkal és parádés cselekkel szórakoztatták a csapatok a szép számmal kilátogató nézőket.

A bronzmérkőzést az Ex-Termál94 és az Egyesült Állatok csapatai vívták, ahol az Ex-Termál94 már az első félidőben eldönthette volna a döntőbe jutást, hiszen a kék mezben feszítő gárda már az első két perc letelte előtt vezetett 2–0-ra. A fehér mezes Egyesült Állatok azonban nem adták fel, és a játékrész 8. percére kiegyenlítették az állást. A második félidőben sokáig döntetlennek állt a zászló, ám a fehér mezbe öltözött együttes talált be utoljára, így az Egyesült Állatok csapata szerezte meg a torna bronzérmét.

A döntő még ennél is nagyobb izgalmakat hozott, hiszen az El Finito Magyarvárosi Söröző és a Corso Hotel egységei igencsak nagy derbit játszottak egymással. Az első félidőben az El Finito kezdett jobban, és csak a Corso Hotel kapusának bravúrjai miatt nem vezetett az ellenfél csapat. Az első félidő gólcsendje után viharos második félidő következett. Előbb egy kiállítás miatti sajnálatos és teljesen felesleges csetepaté borzolta a kedélyeket, majd a Corso Hotel lőtt tetszetős gólt ellenfele kapujába. Hogy az izgalmak még nagyobbak legyenek, arról az El Finito legénysége gondoskodott, hiszen a hetedik percben kiegyenlített, majd a büntető-párbajban a győzelmet és vele együtt az aranyérmet is megszerezte.

A torna végeredménye: 1. El Finito Magyarvárosi Söröző, 2. Corso Hotel, 3. Egyesült Állatok.

A legjobb kapus: Vacsora Dávid (El Finito).

Gólkirály: Felföldi Levente (Egyesült Állatok).