Gyulai Hírlap - Közel a trón, avagy újra taroltak az amazonok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. december 19. 10:00
Közel a trón, avagy újra taroltak az amazonok
Gyulai Amazonok–Nyírség NSC 10–2 (2–1)
Az NB II.-es női futsalbajnokság 11. fordulójában a Gyulai Amazonok csapata a Nyírség NSC gárdáját fogadta a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A vezető helyről lecsúszó gyulai együttes ezen a mérkőzésen próbálta meg elkezdeni visszakapaszkodását a bajnoki tabella első helyére.
P1130512.JPG

Itt már mindenki verve volt!

Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Papp Laura, Perjési Rita, Fülöp Diána, Bálint Rebeka. Cserék: Bálint Kata, Pilán Tímea, Deák Márta, Kurai Nikolett, Szilágyi Zsanett. Erdélyi Angéla. Gólszerzők: Pilán Tímea (4), Bálint Kata (3), Bálint Rebeka (2), Perjési Rita, Gyurján Ágnes, Fekete Henrietta.

Az első félidő nem úgy kezdődött, ahogy azt Molnár Zoltánné vezetőedző elvárta. A stabil mezőnyfölényt kiharcoló hazai csapat hiába irányította a játékot és dolgozott ki egy egész bajnoki szezonra elegendő helyzetet, a vezetést nem sikerült megszereznie. Sőt, a mérkőzés első gólját majdnem a vendég együttes harcolta ki. A fürdővárosiak időkérése után Bálint Rebeka nyitotta ki először a gólcsapot a 11. percben. Két perc elteltével Pilán Tímea góljával már kétgólosra hízott az előny, azonban szinte azonnal szépíteni tudott a vendég gárda. Az első félidő pocsék helyzetkihasználása miatt a csapatok egygólos gyulai vezetéssel mehettek pihenőre.

P1130508.JPG

A második játékrészben jelentősen feljavult a fürdővárosiak játéka, és ez főleg a helyzetek értékesítésében jelentkezett. Pilán Tímea duplája után Bálint Kata mesterhármasával a 27. percben már 7–1 állt az eredményjelzőn. A gólok érkeztek sorban, ám így is rengeteg helyzet maradt hazai oldalon, igaz, a nyírségi csapat játékosai az egész mérkőzés alatt harciasan és keményen játszottak, sokszor megakadályozva a gyulai támadásokat. A második játékrészben Pilán Tímea és Bálint Rebeka még 1-1 gólt hozzátett addigi teljesítményéhez, a végeredményt pedig Perjési Rita gólja és Fekete Henrietta vendégoldali találata állította be.

A Gyulai Amazonok fölényes győzelmükkel a tabella második helyéről várják a „tavaszi” rajtot, ami elég korán, már január 13-án megkezdődik.

– Remélem, hogy csupán az év végi fáradtságnak köszönhető az, hogy mélyen a tudásuk alatt játszottak a lányok. Jól jön a téli pihenő, azonban hamar elkezdjük az edzéseket, hiszen a második hétvégén már megmérkőzünk a Szekszárdi FC csapatával. Ennél sokkal több fog kelleni ahhoz, hogy partiban legyünk országunk egyik legjobb futsalcsapata ellen. Gratulálok a Nyírségi NSC-nek, igazán jól küzdöttek a mai napon! Ezúton kívánok minden kedves futsalkedvelőnek kellemes ünnepeket! – nyilatkozta lapunknak Molnár Zoltánné vezetőedző.