Gyulai Hírlap - A csikorgó gépezet a 76. percben lélegezhetett fel, avagy három ponttal feljebb a tabellán

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. december 04. 14:05
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Sport 36 Komlói Bányász 1–0 (0–0)
Az NB III. Közép csoportjának 18. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC a Sport 36 Komlói Bányász csapatát fogadta december 3-án az Id. Christián László Városi Sporttelepen. A tabella utolsó helyén álló Komló ellen kötelező volt a három pont begyűjtése, de arra senki sem számított, hogy ez ilyen nehéz lesz.

itt még latolgatás volt...

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett

Krnács, Bogdán, Ferenczi, Szántó, Zámbori, Sipos, Okos (Pilán), Nagy, Katona, Styecz (Burai), Balogh,   Tövisháti, Juhász, Polonio-Guerreiro, Harman. Megbízott vezetőedző: Szentléleki Béla.

A büfé tippje: Az ezerarcú Cézár ítélete rövid volt és velős, kötelező a győzelem. Azt már csak páran merték suttogni, hogy ez nehezebb lesz, mint a „kis Fradi” legyőzése.

A mérőzés gyászszünettel kezdődött, a Várfürdő-Gyulai Termál FC egy perces néma főhajtással emlékezett a tragikus repülőgép szerencsétlenséget szenvedett brazil futballcsapatra, az AF Chapecoense együttesére.

A fürdővárosi együttes azonnal támadólag lépett fel riválisával szemben, és futószalagon szállította a helyzeteket. A 4. percben Balogh lőhetett szép mozdulattal a vendégkapu mellé, majd a 12. percben egy közeli fejes jelezte a hazaiak három pontra való igényüket. Nem sokkal később Nagy szabadrúgásból, majd közelről lőhetett kapura, így próbálta megszerezni csapata vezető gólját. A helyzetek csak jöttek és jöttek: a 24., a 25. és a 31. percben is kidolgozta góllövési lehetőségét a hazai gárda.

A komlói csatársor csak a 33. percben ért el Krnács kapujáig, amikor ajtó-ablak helyzetük talpra ugrasztotta a tribünön ülő szurkolókat. A felbátorodott vendégek a 37. percben is eleresztettek egy életerős lövést a gyulai kapura. Erre válaszul Balogh újabb ziccert hagyott ki a 41. percben, majd Bogdán lőtt nagy erővel a komlói kapu fölé. A Várfürdő-Gyulai Termál FC már legalább négy góllal vezethetett volna riválisával szemben, ennek ellenére döntetlen állással mehettek pihenni a csapatok (0–0).

itt még döcögött...

A második félidőben egy rakás helyzetet dolgozott ki Szentléleki Béla együttese, de az utolsó pillanatban vagy egy hiba vagy egy védő akadályozta meg a góllövést. A csikorgó gépezet csak a 76. percben lélegezhetett fel, amikor Styecz sokadik helyzetéből végre belőtte a labdát a Baranya megyei csapat hálójába (1–0).

A vendégcsapat elkeseredettségét mi sem jellemzi jobban, minthogy a játékvezető fél óra alatt öt sárga lapot osztott ki a csapatok között. A 80. percben egy pirosat is átnyújtott a „szenvedő” félnek. Ha lehet, akkor még jobban fokozta a helyzetek kialakítását a gyulai gárda, ám a hátralévő időben is csikorgott az a bizonyos gépezet. A végére teljesen beszorította ellenfelét a helyi együttes, ám az eredmény számszakilag már nem változott.

itt ők már sejtették...

A futball világában van egy mondás, miszerint a kötelező győzelmek a legnehezebbek, de a jó csapatok képesek a legnehezebb mérkőzéseken is győzedelmeskedni. A Várfürdő-Gyulai Termál FC most ilyen jó csapatot alkotott, és a győzelmével járó három ponttal feljebb lépett a tabella 15. helyére.