Gyulai Hírlap - Horrormérkőzések az utánpótlás-bajnokságban

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. november 28. 12:00
Horrormérkőzések az utánpótlás-bajnokságban
A Várfürdő-Gyulai Termál FC U17-es és U19-es csapata is összecsapott a DAFC Szeged együttesével
Az utánpótlás-bajnokság III. osztályának délkeleti csoportjában játszó Várfürdő-Gyulai Termál FC U17-es és U19-es csapatai a DAFC Szeged azonos korosztályú csapatait fogadták november 26-án az Id. Christián László Városi Sporttelepen. Mindkét összecsapás a „horror mérkőzés” kategóriájába volt sorolható.
____Eredeti-P1110832.JPG

Az U17-es csapatok mérkőzése

Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos

U17 Várfürdő-Gyulai Termál FC–DAFC Szeged 1–1(1–0). Gyula: Regős, Megyesi, Baksai, Patkás, Sáss, Jepure, Juhász, Bakos, Málik, Marczinka, Szűcs, Csikós, Barthalos, Papp, Suhajda G., Suhajda Á., Pápa M., Pápa Zs. Edző: Szentléleki Béla.

A Szentléleki Béla vezette listavezető csapat a tabella harmadik helyezettjét látta vendégül. A rendkívül alulkoncentrált hazaiak mind támadásban, mind védekezésben sokat hibáztak. A vezető gólt is csak az első félidő végén sikerült megszereznie a gyulai csapatnak, amikor a 39. percben Sáss végre betalált a szegedi kapuba. A második félidőben a fürdővárosiak magkapták a mérkőzés megnyeréséhez szükséges „ászt” is, hiszen a vendégek kapusát a 79. percben kiállította a játékvezető. Ennek ellenére nemhogy növelte volna előnyét a hazai gárda, hanem a 87. percben Bajkó révén kiegyenlített a tíz emberrel küzdő vendég együttes. A döntetlennel a Szentléleki csapat őrzi helyét a bajnoki trónon, hiszen még mindig három pontnyi előnnyel áll a második helyezett Hódmezővásárhelyi FC előtt.

____Eredeti-P1110913.JPG

Az U19-es csapat mérkőzése

U19 Várfürdő-Gyulai Termál FC–DAFC Szeged 4–3 (3–1). Gyula: Kajári, Szűcs-Damján, Nagy, Forogau Z., Ficzere, Tövisháti, Kondoros, Szabó, Juhász, Gyöngyösi, Kovács G., Kovács I., Tokaji, Csongrádi, Forogau P., Pápa. Edző: Szabó Attila.

Szabó Attila együttesének mérkőzése könnyűnek ígérkezett, hiszen az élen álló alakulathoz a tabella utolsó előtti csapata látogatott. A mérkőzés is így kezdődött a hazai gárda számára, hiszen Kondoros már a 12. percben betalált, azután pedig a 32. percben Kovács is bevette a vendégek kapuját. Egy perccel később Tóth szépített, de válaszul a 41. percben Juhász állította vissza a kettő gólos különbséget. A vendégcsapat azonban nem adta fel, és Bakos révén újra eggyel közelebb lopakodott a gyulai csapathoz, amire a 79. percben Szabó gólja felelt. A szegedi együttes még egyszer megpróbálta a lehetetlent, és a 86. percben Elek révén megint csak fel tudott jönni egy gólra a fürdővárosi csapat mögé, de az időközben eltelt játékidő nem engedte tovább a „kérdezz-felelek mérkőzést”. Sikerével az U19-es együttes tovább őrzi első helyét a bajnoki tabellán.