Gyulai Hírlap - Alaposan visszavágtak ellenfelüknek a gyulai serdülő kézisek

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. november 11. 12:15
Alaposan visszavágtak ellenfelüknek a gyulai serdülő kézisek
Gyulasport Nkft.–Szeged KKSE II. 35–21 (22–13)
____Eredeti-P1100085.JPG

A Gyulasport Nkft. és a Szeged KKSE II. serdülőcsapatai a sportcsarnokban csaptak össze

Gyulasport Nkft.–Szeged KKSE II. 35–21 (22–13). Gyulasport Nkft.: Szelezsán-Balázs 2, Bicskei 1, Felczán, Szabó 12/1, Gyepes 10/1, Szappanos 6. Csere: Hudák (kapus), Tóth 1, Juhász, Braun, Horváth, Kiss, Anderlik, Csatai 1/1, Faragó 2. Edző: Majorné Horváth Izabella.

A Leány Országos Serdülő Bajnokság H jelű csoportjának 10. fordulójában a Gyulasport Nkft. serdülőcsapata a Szeged KKSE II. azonos korosztályú gárdáját látta vendégül november 10-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A hazai csapat az első fordulóban elszenvedett háromgólos vereség törlesztésére készült, míg a vendég együttes, a góllövő lista elején álló Ábrahám Cintia góljaira támaszkodva győzelmi reményekkel érkezett a fürdővárosba.

A szegedi remények azonban hamar elszálltak, hiszen a gyulai kézilabdás lányok azonnal támadólag léptek fel velük szemben, és hamar tudatosították, hogy itt csak hazai siker születhet. Ennek megfelelően az ötödik percben már 6–2-es állást harcoltak ki Majorné Horváth Izabella tanítványai.

Az igencsak erélyes vezetőedző által hajtott gyulai játékosok minden eladott labdát gólra váltottak, és az ellenfél minden hibáját megbüntették. Volt, amikor Szabó Leila zsinórban négy gólt dobhatott a az ellenféltől elcsent átadásból. A szegedi lányok edzőjének már a tízedik percben időt kellett kérnie, hogy rendezhesse csapatát, amikor is már 10–5-ös hazai vezetésnél járt a mérkőzés.

A kevés szabálytalanságot felvonultató mérkőzésen a következőkben is a gyulai gárda irányította a játék ritmusát. A második félidőben Hudák Dóra révén a kapusteljesítményt is sikerült felerősíteni, de az egész csapat kiválóan dolgozott együtt a sikerért. Kiemelendő még a szélsőjáték markáns megjelenése, amelyben Szappanos Réka járt az élen. A Gyepes Rita és Szabó Leila által termelt gólokra a vendég együttesnek csak elvétve volt válasza, így az egész mérkőzést vezető pozícióban töltötte a Gyulasport Nkft. gárdája.

A Szeged KKSE megpróbálta Ábrahám Cintia tizenhárom góljával tartani a lépést a fürdővárosi alakulattal, de a vége így is megérdemelt, 14 gólos hazai sikert hozott. Sikerével Majorné Horváth Izabella „válogatottja” pontegyenlőséggel a tabella 5. helyén áll , s önbizalommal telve utazhat az ugyancsak verhetőnek tűnő Szeghalmi NKC csapatához.

– Az első fordulóban elszenvedett vereség visszavágására készültünk. Ennek megfelelően alakítottuk ki taktikánkat. Masszív védekezést és gyors támadást kértem a lányoktól, amit többé-kevésbé be is tartottak. Az eredmény alakulása lehetőséget adott arra, hogy a fiatalabb játékosokat is bevethessek. Úgy gondolom, a játék képe alapján ilyen arányban is megérdemelten nyertünk – nyilatkozta Majorné Horváth Izabella vezetőedző.