Gyulai Hírlap - Már őszi bajnoknak mondhatja magát a Gyulai Amazonok U18-as csapata

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. november 07. 18:15
Már őszi bajnoknak mondhatja magát a Gyulai Amazonok U18-as csapata
Gyulai Amazonok–Cigánd SE 19–0 (9–0)
____Eredeti-GYHRCSD_009.JPG

A Gyulai Amazonok és a Cigánd SE mérkőzése a gyulai sporttelepen

Gyulai Amazonok–Cigánd SE 19–0 (9–0). Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Bordás Renáta, Barthalos Dóra, Kurai Nikolett, Bálint Rebeka, Szegedi Edit Nikolett, Kajári Gabriella, Bálint Kata Tünde, Pilán Tímea, Balogh Noémi, Németh Viktória és Paál Dalma. Gól: Németh Viktória 4, Bálint Rebeka 3, Kurai Nikolett 3, Pilán Tímea 2, Balogh Noémi 2, Kajári Gabriella 2, Barthalos Dóra 2, Bálint Kata Tünde.

A leányok U18-as bajnokságának keleti csoportjában, a 9. fordulóban a Gyulai Amazonok csapata november 5-én az Id. Christián László Városi Sporttelepen lépett pályára. A listavezető gyulai lányokat a tabella közepén táborozó Cigánd SE U18-as lányai próbálták meg feltartóztatni.

____Eredeti-GYHRCSD_012.JPG

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A házigazda nem bízott semmit a véletlenre, és már az első percben bevette ellenfele kapuját, a folytatásban pedig „élve boncolást” tartott a hazai gyepszőnyegen. Az első találatot még 18 követte, így hatalmas különbségű 19–0-ás végeredményt regisztrálhattak a jegyzőkönyvbe. A vendég együttest dicséret illeti a helytállásért és azért, hogy nem próbálták meg szabálytalanságokkal megakasztani a hazai játékot. A nagyarányú győzelem a gyulai gárda játékerején túl annak is köszönhető, hogy a vendégek egy futballszabály értelmében kötelezően állították össze keretüket, de sem játékerőben, sem tapasztalatban nem tudják felvenni a versenyt a bajnokságra direkt felállított csapatok ellen.

A Gyulai Amazonok nagyarányú győzelme azt is jelenti, hogy a téli szünet előtt behozhatatlan előnybe kerültek a másodikként rangsorolt Nyírség NSC előtt. Főleg úgy, hogy a következő fordulóban a négy mérkőzés óta nyeretlen Békéscsabai Előre 1912 SE lesz az ellenfelük, amely a Cigánd SE ellen 6–2-re kikapott.