GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. november 07. 15:20
Működött a Szentléleki-mágia
Méhkeréki SE–Várfürdő-Gyulai Termál FC 0–2 (0–1)
____Eredeti-P1090535.JPG

A Szentléleki-alakulat bemelegít

Méhkeréki SE–Várfürdő-Gyulai Termál FC 0–2 (0–1). Gyula: Krnács–Bogdán, Ferenczi, Szántó, Zámbori–Burai (Pilán), Sipos, Katona, Nagy G.–Styecz, Balogh M. (Polonio-Guerreiro). Megbízott edző: Szentléleki Béla. Gól: Balogh 23. perc, Styecz 74. perc.

Az NB III. közép csoportjának 14. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC a Méhkeréki SE otthonában lépett pályára november 6-án. A szomszédvárak találkozóján mindkét csapat győzelmi kényszerben rúgott labdába.

Szentléleki Béla

A rengeteg szurkolóját maga mellett tudó Várfürdő-Gyulai Termál FC kezdte jobban a mérkőzést az alaposan felforgatott, több kulcsemberét nélkülözni kényszerülő Méhkeréki SE ellen. A megszokott villámgyors támadásvezetés még Őze Tibor idején is megvolt, ám az utána következő szakasz, azaz a góllövés hiányzott. A Szentléleki Béla vezette gyulai csapat ezen a mérkőzésen megmutatta, hogy a góllövés is megy neki.

Azt is mondhatnánk, hogy november 6-a a Milánok napja volt, hiszen az első félidő 23. percében Balogh Milán, míg a második félidő 74. percében Styecz Milán vette be a hazai kaput. A két játékosra hatott a Szentléleki-mágia, hiszen mindkét gólban ők voltak a főszereplők. Az első gólt Styecz passza után Balogh szerezte, majd a másodikat Balogh gurításából Styecz helyezte a hálóba.

A hazai alakulat az első félidőben rendszerint csak a labdát kereste, igazi gólhelyzetet nem is tudott kialakítani. A második félidőben már „éhesebb” futballt játszott a méhkeréki együttes, de a gyulai kapu előtt rájuk is hatott a mágia, így rendre elfogyott támadásaik ereje. Az attraktívabb és támadóbb játékot produkáló fürdővárosi csapat megérdemelten hozta el a három pontot, és hazai pályán várhatja a listavezető Szigetszentmiklós gárdáját.