Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Az Erkel Ferenc Emlékház is bemutatkozott az Uniós Fejlesztések Nyílt Napján

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Sz. E.KULTÚRA • 2016. november 05. 20:00
Az Erkel Ferenc Emlékház is bemutatkozott az Uniós Fejlesztések Nyílt Napján
Tárlatvezetés és alkotóház várta az érdeklődőket
Ezekben a hetekben ötödik alkalommal rendezik meg az Uniós Fejlesztések Nyílt Napja elnevezésű programsorozatot hazánkban. Az országosan meghirdetett rendezvényhez a gyulai Erkel Ferenc Emlékház is csatlakozott, ahol november 5-én számos érdekességgel, tárlatvezetéssel és alkotóházi foglalkozásokkal várták az érdeklődőket.
____Eredeti-IMG_0090.JPG

kiadványok az erkel emlékházban

Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter

A programsorozat látogatóit országosan október 29–november 20-a között, hétvégenként várják. Ebben az időszakban minden fejlesztési régióban tartanak egy-egy nyílt napot. Ezek keretében az európai uniós támogatásból megvalósult fejlesztések közül a legizgalmasabbakat mutatják be.

A gyulai helyszínek közül az Erkel Ferenc Emlékház csatlakozott ehhez a különleges naphoz. A Himnusz zeneszerzőjének, a nemzeti opera megteremtőjének szülőháza 1795-ben épült. Az egykori tanítói lakás 2011 májusa óta fogadja a látogatókat jelenlegi kiállításával.

Ezen a napon az emlékház szakavatott munkatársai himnuszunk zeneszerzőjének szülőházát Erkel Ferenc és Gyula város kapcsolatán keresztül mutatták be, míg az egykori tanteremben alkotóházzal várták a gyermekeket. A különleges bemutató részeként a látogatók szombaton fél áron válthattak jegyet az emlékházba.

____Eredeti-IMG_0099.JPG

Kovács Anett

A program két időpontban, fél 12-kor és délután fél 2-kor indult. Kovács Anett tárlatvezetésén az is kiderült, hogyan került az Erkel család Gyulára. 

– Annak idején, amikor Wenckheim Ferenc Pálffy Borbálának udvarolt, megkérte az akkor még Pozsonyban élő Erkeléket, hogy egy szerenádban vegyenek részt és segítsenek neki. A muzsikálás olyan jól sikerült, hogy a szerenádot követően Erkel Józsefet hívta meg udvari muzsikusának a kastélyába, így 1806-tól már Gyulán élt a család – tudtuk meg a nap előadójától.

A bemutató mellett a rendhagyó nyílt napon a gyermekek kreativitására is szükség volt, az apróságok az alkotóházban kottafüzetet készítettek, amiket saját ízlésük szerint díszíthettek ki, végül pedig magukkal vihették az egyedi gyulai szuvenírt.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)