Gyulai Hírlap - Turek mester rendet tett, megvan a második győzelem

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. október 31. 13:20
Turek mester rendet tett, megvan a második győzelem
Gyulai SE–Felföldi István SE (18–15) 35–30
A megyei kézilabda-bajnokság soros fordulójában a Gyulai SE férfi kézilabda csapata az újkígyósi Felföldi István SE gárdájával csapott össze október 29-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A szombat délben kezdődő mérkőzés legelején látszott, hogy a mérkőzés kimenetelét a kapusteljesítmények aránya fogja döntően befolyásolni. Érdekesség, hogy a mérkőzés egyik játékvezetője, az egykori békési kézilabda-legenda, Moldován János volt.
____Eredeti-kezi.JPG

szép volt, fiúk!

Fotó: Gyulai Hírlap – Bimbó Lajos

Az első játékrészben felváltva estek a gólok. A vendégcsapat egy-két gólnál többel nem tudott elhúzni, a Gyulai SE játékosai újra és újra visszakapaszkodtak. A több figurát felhasználó, ezért kreatívabb kézilabdát játszó gyulaiak méltó ellenfelei voltak a tabellán előrébb rangsorolt újkígyósi alakulatnak. A vendégek kapusteljesítménye hajszálnyival jobb mértékű volt, hiszen több góltól mentette meg csapatát. A játékrész végére megérkezett a gyulai kézilabda nagy ellenfele, a mentális hibák sorozata. Emiatt kettős emberhátrányban is kénytelen volt játszani a hazai gárda.

A második félidőben lendületesebben kezdett a Gyulai SE, és a félidő legelején egy gólra sikerült közelebb zárkóznia ellenfeléhez. A szünetben Turek Tamás vezetőedző a fejekben is rendet tett, emiatt is sikerült előbb kiegyenlítenie csapatának, majd a második félidő hatodik percétől a vezetést is átvennie (20–19).

A tízedik percben már 24–21-es megérdemelt hazai vezetést mutatott a kijelző. A rendkívül jól védekező hazai kézilabdások az ilyen lerohanásokkal már 27–23-ra is vezettek a félidő felénél. A hazai kapus ekkor kapta el azt a bizonyos fonalat, és előbb egy ziccert hárított, majd egy átlövést fogott meg, emiatt is lehetett, hogy ekkor már 31–27-es arányban a gyulai csapat vezetett.

A hátrány miatt sietősebb volt a vendégcsapatnak, éppen ezért többet is hibáztak a csapat játékosai. Ezt igyekezett kihasználtatni Turek mester tanítványaival, így három perccel a vége előtt már 34–29-es vezetést tudhatott magáénak a hazai fél. A megszerzett előnyt már nem engedte elvenni magától a Gyulai SE csapata, így második győzelmével elmozdult az utolsó helyről, így bizakodva utazhat a listavezető Kétsopronyi Rákóczi SE otthonába. Főleg úgy, hogy Mészáros 53 szerzett találatával már a második helyen áll a bajnokság góllövő listáján.