GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. október 30. 08:07
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Hódmezővásárhelyi FC 0–3 (0–0)
____Eredeti-GYHRCSD_015.JPG

csak a gyulai gól hiányzott...

Gyula: Krnács–Bogdán, Szabó, Kerekes, Zámbori–Sipos, Ferenczi, Nagy, Okos (Katona)–Styecz (Szántó), Balogh (Burai). Megbízott edző: Szentléleki Béla.

Az NB III. keleti csoportjának 13. fordulójában a friss edzőváltáson átesett Várfürdő-Gyulai Termál FC látta vendégül a sokkal jobb eredményekkel rendelkező Hódmezővásárhelyi FC csapatát október 29-én az Id. Christián László Városi Sporttelepen. A vendégcsapat az előző fordulóban szerzett győzelemmel érkezett a kupavereségéből lábadozó gyulai együtteshez.

A szurkolók egyhangú döntésének értelmében a hazai csapatnak több góllal kell hoznia a mérkőzést. Az ennél pesszimistább szurkolók kijelentették, hogy a megye III.-ba is elkísérik kedvenceiket, ha kell.

A mérkőzést a vendégek kezdték aktívabban, hiszen az első tíz percben többször is sikerült a labdát a hazai védelem mögé juttatniuk, de a szervezett védekezésnek köszönhetően nem alakulhatott ki veszélyes szituáció. A gyulai támadósor egyre aktívabbá vált, kétszer is lesen állította meg a támadást a játékvezető. A Szentléleki Béla által kidolgozott taktika azonban egy pillanat alatt összeomlott, amikor a 12. percben Szabó lerántotta ellenfelét, a bíró pedig villámgyorsan előhúzta az első csapást jelentő piros lapot. Az eddig is kevesebb játékteret kapó hazaiak most teljesen beszorultak a félpályára, de nem adták fel támadásra való törekvésüket. A 21. percben Sipos vette észre, hogy az ellenfél kapusa a szokásosnál jóval kijjebb áll, és megpróbálta átívelni felette a labdát. Ez a próbálkozás is jelezte, hogy a Termál FC tíz emberrel sem adja olcsón a három pontot. A mérkőzés legnagyobb helyzetét Steycz hagyta ki a 43. percben, amikor is a villámgyors megindulása után Balogh labdáját fejelte öt méterről a kapura. A vendég hálóőr azonban bravúros mozdulattal tolta ki a felsőből a labdát. A kihagyott helyzet után azonnal jött a második csapás, amikor a 45. percben Kerekes buta mozdulattal ütötte meg ellenfelét, így azonnal kiállította őt a játékvezető. Azonban az első félidőben a vendégcsapat nem tudott élni az emberelőny adta fórral (00).

____Eredeti-GYHRCSD_054.JPG

az első félidő után még bizakodva...

A második félidőben egy elfújt kártyavárat kellett a fürdővárosi egyesületnek romjaiból felépítenie. A védelem állta a helyét, és néha még kontrákra is akadt lehetősége a várfürdő lovagjainak. A nem túl okosan játszó Hódmezővásárhelyi FC egészen az 53. percig csak „énekelte a sajtot” a gyulai csapat szájából. Ekkor azonban egy beadott labda, sokadik érintésre, végül is túljutott a gólvonalon (0–1). A vendégcsapat támadósora ezután rátalált a gólhoz vezető játékra, és még két gólt ragasztott – az egyébként jól teljesítő – Krnács kapus hálójába a 74. és a 81. percben (0–3).

____Eredeti-GYHRCSD_043.JPG

gyulai gól nélkül is megvolt a sör, a szotyi és a jó hangulat

A Várfürdő-Gyulai Termál FC a végletekig küzdött a minél kisebb arányú vereségért, és a szépségtapaszt jelentő találatért, de végül meg kellett elégednie a közönség vastapsával. Vereségével a csapat újra lejjebb csúszott a tabellán, és utazhat megyén belül, a Méhkeréki SE otthonába.

– A két piros lap eldöntötte a mérkőzést. Az mindenesetre pozitív, hogy a pályán maradó játékosok mindent megtettek, és emberfelettit küzdöttek. Ebből lehet építkezni, reméljük, hogy minél hamarabb kijövünk a mélygödörből, amibe kerültünk – nyilatkozta Szentléleki Béla megbízott edző a mérkőzést követően.