Gyulai Hírlap - Átrobogtak ellenfelükön a gyulai kézilabdás lányok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. október 03. 16:00
Átrobogtak ellenfelükön a gyulai kézilabdás lányok
Gyulasport Nkft.–Abonyi KC 30–22 (17–9)
Az NB II. délkeleti csoportjának harmadik fordulójában a Gyulasport Nkft. az Abonyi KC gárdáját fogadta a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban október 1-jén. A hazai csapat az Békéscsaba ENKSE elleni győzelemmel várta az összecsapást, míg ellenfele két vereséggel érkezett a fürdővárosba.

A Gyulasport Nkft. a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban lépett pályára AZ ABONYI KC ELLEN

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, Majorné Horváth Izabella edző férjének, Major Lászlónak a tiszteletére.

Ahogy az Máthé Istvántól, a Gyulasport Nkft. technikai vezetőjétől megtudtuk, a gyulai csapat nagy akarással és lendülettel kezdte a mérkőzést. Az első félidő egyes szakaszaiban az ellenfél játékstílusa nem feküdt a hazaiaknak. Stílusukat átvéve, lassabb és körülményesebb lett a játékuk. Tövisháti edző a huszadik percben időt kért, és gyorsabb játékra sarkalta játékosait. A huszonötödik perctől kezdve fokozatosan elhúzott a  gyulai csapat, zsinórban hat gólt szerzett, míg a vendégek egyet sem.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első véget ért, azaz folytatódott a gyulaiak gólgyártása: a harmincnyolcadik percben már tizenkét gól volt a különbség. A mérkőzés végén a vendégek három gólt lőttek, és nyolc gólra megközelítették a hazaiakat. A gyulaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek a sokszor durvaságba átmenő vendégekkel szemben. A hazai csapat legjobb dobója a 12 gólig jutó Csapó Hajnalka volt. A Gyulasport Nkft. a győzelemmel feljött a tabella harmadik helyére.

– Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Jól kezdtük a meccset, majd az ellenfél elaltatott bennünket a játékával. Nehéz újra felrázni a csapatot. Ennél sokkal jobb játékra van szükségünk, ha a soron következő Szarvas ellen meglepetést szeretnénk okozni. Dolgozunk tovább. Köszönjük a kilátogató nézőknek a szurkolást! – nyilatkozta lapunknak a mérkőzésről Tövisháti Zsombor, a Gyulasport Nkft. vezetőedzője.

A felnőtt mérkőzést megelőzően a Gyulasport Nkft. juniorcsapata is biztos győzelmet aratott: a hasonló korúakból álló Abonyi KC ellen 28–21 (16–13) arányban nyertek.