Gyulai Hírlap - Jó játék, parázs mérkőzés, ajándékok és egy pont

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. szeptember 19. 12:00
Jó játék, parázs mérkőzés, ajándékok és egy pont
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Paksi FC II. 1–1 (0–0)
NB III. közép csoport labdarúgó-mérkőzés. Gyula, Id. Christián László Városi Sporttelep. V.: Bordás Bottyán. Gyula: Harman–Bogdán (Styecz), Szabó, Ferenczi, Zámbori–Sipos, Okos (Burai), Nagy, Polonio-Guerreiro (Katona)–Kormos, Balogh. Vezetőedző: Őze Tibor.

A Várfürdő-Gyulai Termál FC és a Paksi FC II. mérkőzése

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett

A büfé tippje

Megszokott módon első utunk a szurkolókhoz, a büfébe vezetett, ahol megtudtuk, hogy régen nem nyert már (egyes vélemények szerint egy éve) hazai pályán a Termál FC. A többség véleménye szerint a Paks elleni derbin megtörhet a nyeretlenségi sorozat. A nézők között sok új arcot is lehetett látni, sőt, a gyulai sportvilág tagjai – a Gyulai Amazonok és a szenior atléták – is helyet foglaltak a lelátón.

Mérkőzés előtti nyilatkozatok

Osztermájer Gábor: – A játékosaimtól szervezett játékot várok. Tudjuk, hogy a Termál FC ebben az idényben nem nyert még hazai pályán. Ez a sorozat valamikor meg fog szakadni, de reméljük, hogy nem most. Figyelni fogunk a gyors gyulai csatárokra, és megpróbálunk úgy futballozni, ahogy ezt tettük az előző három fordulóban.

Őze Tibor: – Úgy gondolom, hogy most optimális állapotban van a csapat, az ellenfél pedig nagyon erős összeállításban lép ma pályára. Én mára maximális lelkesedést, az elmúlt hetek jó mezőnyjátékát és pontos helyzetkihasználást várok játékosaimtól. Ha ezeket meg tudjuk valósítani, akkor nem vagyunk esélytelenek a győzelemre sem.

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett

A Várfürdő-Gyulai Termál FC már az első percben kapura lövéssel jelezte, hogy itthon akarja tartani a három pontot. Az első félidőben sorra dolgozták ki helyzeteiket, hiszen a 12., a 18. és a 20. percben is lövési lehetőséghez jutott a hazai gárda. Az ezen a mérkőzésen is a villámgyors játékosokra épülő gyulai támadások állandó veszélyt jelentettek a paksi kapura. A Nagy Gergely által mozgatott szálak a 23., a 26., a 38. valamint a 41. percben is lövést vagy helyzetet eredményeztek, de vagy Rácz kapus mentett, vagy a védők tisztáztak, vagy pedig a lövések voltak túl gyatrák. A félidőben a vendégek statisztaszerepre voltak kényszerítve, néhány kapu előtti szituációt vagy lövést kivéve nem tudtak érdemleges eredményt felmutatni. A hazai csapat pedig érett játékával, néha a közönség tapsát is kivívó megmozdulásokkal uralta a játékot.

A második félidőben aztán igazolódott a futball nagy igazsága a kihagyott helyzetek bosszújáról, hiszen Szakály a 48. percben váratlanul úgy döntött, hogy gólt lő. A szögletről elindított labdája ugyanis a mezőny helyett, egyenesen Harman kapujába érkezett (0–1).

A válasz nem sokáig váratott magára, hiszen egy percen belül egy közeli fejes, később egy lövés halt el Rácz kapus kezei között. A 68. perctől az addig is feszült játék igazán parázs csatává alakult. Történt ugyanis, hogy a paksi Vernes kézilabda-mozdulattal avatkozott játékba, ezt a játékvezető sárga lappal, majd azonnal pirossal díjazta. Ezzel a kiállítással a paksi játékos odaajándékozta a mérkőzést a hazaiaknak. A fürdővárosi alakulat azonnal magasabb fokozatba kapcsolt, és futószalagon gyártotta helyzeteit. A nyomás a 77. percben érett góllá, amikor a csereként beállt Styecz Milán találta meg a góllövéshez szükséges mentális állapotát, és lőtt nagy gólt a tizenhatoson belülről (1–1).

A vendégek a kiállítást és az egyenlítést követően sem adták fel, és Szalai vezérletével, tíz emberrel is támadásokat is vezettek a gyulai kapura. A helyzet pedig csak fokozódott, amikor a 88. percben Ferenczi kapta meg piros lapját, sőt, rögtön utána tizenegyeshez is jutottak a vendégek. Ekkor már bizonyos volt, hogy a gyulai csapat, jó vendéglátó módjára, viszonozta az ajándékot, bár többek megítélése szerint a vezető bíró ajándékáról volt inkább szó. A megítélt büntetőt aztán az atomvárosi játékos, ahogy mondani szokták, kirúgta a stadionból, ám inkább a sporttelepen kívül, a buszmegállóban ácsorgókat örvendeztette meg egy ajándék labdával.  Az utolsó tíz percben amolyan, „aki berúgja, az viszi a három pontot"-játék alakult ki, de a szervezettebb játék sem hozott gólt az Őze-csapatnak.

Az egész mérkőzésen jól látszott a fejlődés a hazai csapaton, a játékosok igazi tűzzel hajtottak a győzelemért. A helyzetek kidolgozása már nagyon szépen megy, az értékesítése még mindig nem. A döntetlenért járó egy ponttal a Várfürdő-Gyulai Termál FC jelenleg a 13. helyet foglalja el a tabellán.

– Az idény legjobb játékát nyújtottuk, sajnálom, hogy tizenkét ember ellen kellett játszanunk – nyilatkozott a mérkőzés után Őze Tibor vezetőedző.