Gyulai Hírlap - Kiváló eredmények a karate-diákolimpiáról

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. március 11. 13:00
Kiváló eredmények a karate-diákolimpiáról
Árgyelán Levente bajnoki címet szerzett

Fotó: Samuray Kyokushin Karate SE

Csongrád városa adott otthont a Karate Knock Down Diákolimpia országos döntőjének március 4-én. A gyulai Samuray Kyokushin Karate SE kilenc versenyzője több érmet is szerzett a megmérettetésen.

A döntőbe 175 iskolából mintegy 350-en érkeztek, a versenytők ata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) kategóriában mérte össze tudásukat.

A Szabó Ferenc vezette gyulai klub versenyzői kiválóan küzdöttek, a helyezések mellett egy ezüstöt és egy diákolimpia bajoki címet is szereztek.

Árgyelán Levente az ifjúsági kumite kategóriában országos diákolimpiai bajnoki címet szerzett, Szabó Janka pedig serdülő kata kategóriában harmadik helyezést ért el. Bukodi Dóra Anna, Óvári Lianna, Schriffert Sára és Nagy Mária Valéria kategóriáikban a negyedik helyen végeztek.

A gyulai indulók: gyermek I. lány kata kategóriában Dani Letícia, gyermek II. lány kata kategóriában Bukodi Dóra Anna, serdülő lány kata kategóriában Schriffert Sára és Szabó Janka, serdülő fiú kata kategóriában Bukodi Máté István, ifjúsági lány kata kategóriában Óvári Lianna Magdolna, serdülő fiú kumite kategóriában Puskás Sándor, ifjúsági fiú kumite -80 kg kategóriában Árgyelán Levente és junior Női kumite -65 kg kategóriában Nagy Mária Valéria.