Gyulai Hírlap - Szenior-úszóaranyak Szentesről

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. február 02. 13:00
Szenior-úszóaranyak Szentesről
A Dr. Regele Károly Senior Úszóklub tizenegy első hellyel zárta az évindító viadalt

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Szentesen a nyolcadik Évindító Nemzetközi Szenior Úszóversenyt, amelyen a Dr. Regele Károly Senior Úszóklub hét fővel képviseltette magát. A gyulai versenyzők több érmet is begyűjtöttek.

A több száz indulót felvonultató versenyen a legidősebb női versenyző Schriffert Józsefné volt, aki két aranyéremmel gazdagította érempalettáját. Legeza László és Legeza Péter összesen hat aranyéremmel és egy ezüstéremmel fejezték be a versenyt. Murnyák Zsuzsanna szintén három alkalommal állhatott a dobogó legfelső fokára, illetve egyszer a harmadik helyen csapott a célba. Csepeli Pálma egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, Fehér Edit pedig kétszer is harmadikként ért célba.

A gyulai csapat az egyéni érmek mellett váltóban is szállította az eredményeket, a 4 x 100 m vegyes mix váltó (Gévay Lilianna, Fehér Edit, Legeza László és Legeza Péter) második helyezést ért el, akárcsak a Gévay, Schriffert, Fehér, Murnyák alkotta 4x100 m női vegyesváltó.