Gyulai Hírlap - Egy arany- és egy ezüstérmet is szerzett Cseresznyés Petra az utánpótlás-bajnokságon

GYULAI HÍRLAP • GYH • SPORT • 2022. december 10. 09:29
Remekeltek a Gyulai Várfürdő úszói az országos versenyen

Fotó: Tésik Attila

Két érmet is begyűjtött Cseresznyés Petra, a Gyulai Várfürdő úszója az I. Utánpótlás Rövidpályás Országos Bajnokságon, melyet a szegedi Tiszavirág Sportuszodában rendeznek meg december 7–10. között a szegedi Tiszavirág Sportuszodában.

A gyulai úszó a serdülő korosztályban 50 méter háton holtversenyben ért el első helyezést a verseny nyitónapján, megszerezve ezzel első országos bajnoki címét.

A bajnokság második napján a Gyulai Várfürdő versenyzője 100 méter női hátúszásban, hatalmas egyéni csúccsal, második helyen ért célba.

A versenyen kimagasló eredményt ért még el Havas Balázs (serdülő korosztály, 1500 méter gyors, 5. helyezés), Szamos Panna (serdülő korosztály, 100 méter gyors, 9. helyezés; 200 méter pillangó 7. helyezés), Szabó János (ifjúsági korosztály) 50 méter gyors 11. helyezés) és Szász Máté (serdülő korosztály, 100 méter hátúszás, 13. helyezés).