Gyulai Hírlap - Egy győzelem és egy korosztályos vereség a lajosmizsei mérleg

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. szeptember 28. 14:00
Egy győzelem és egy korosztályos vereség a lajosmizsei mérleg
Mizse KC–Gyulasport NKft. serdülő 29-28 (13-12), Mizse KC–Gyulasport NKft. ifjúsági 26-27 (13-16)

A Gyulasport NKft. serdülő és ifjúsági csapata a Mizse KC együtteseivel találkozott. Mindkét együttes győzelemmel a tarsolyában érkezett a Bács-Kiskun megyei arénába.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Tarkovács R, Baka E. (4), Tarkovács D. (3), Miklya N. (10/4), Szappanos E. (1), Budai R. (4). Csere: Csontos A., Gyura A. (3), Makra Z. (3) és Müller Sz. Edző: Kruzsicz Bernadett.

A Kruzsicz Bernadett vezette serdülőgárda a szentesi riválisa elleni meccsen gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat. A korosztályos együttes a soros fordulóban Lajosmizsére utazott.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője a mérkőzésről elmondta, az előző heti, Szentes ellen mutatott játéka és ellenfele táblázatban elfoglalt helye alapján a Gyulának állt a zászló.

A vendégcsapat a mérkőzés elején még vezetett, ám a lassú, körülményes támadások és a gyenge védekezés miatt a hazai gárda átvette az irányítást.

Bartóki Maja vezéregyénisége volt a gyulaiaknak, a fiatal kapus büntetőket, ziccereket hárított. A mezőnyben Miklya Nóra 10 góllal vetette észre magát.

A két csapat egészen a mérkőzés végéig nagy csatát vívott egymással, ám a lefújáskor a lajosmizsei együttes örülhetett az egygólos sikernek.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 3-4, 22. perc: 11-8, 30.perc: 13-12, 40. perc: 21-17, 47. perc: 24-21, 56. perc: 25-25, 57. perc: 28-26, 58.perc: 29-28 és 60. perc: 29-28.

A Gyulasport NKft. serdülő csapat a következő fordulóban az OXXO Energy Orosházi NKC együttesét látja vendégül.

Gyulasport NKft.: Juhász P., Németh Cs. (8/2), Kertes S. (9), Erdődi R. (4), Miklya N. (2), Szabó K. (2) és Szalkai B. (1). Csere: Bartyik V., Szabó R. (1), Baka E. és Szappanos E. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A gyulai csapat ifjúsági együttese egy vereség és egy nagyarányú győzelem után érkezett lajosmizsei riválisához.

Máthé István a mérkőzésről elmondta, a korosztályos gárda csak a győzelemmel lehetett elégedett. A fiatal együttest a visszavágás vágya és a serdülőcsapatot ért vereség is fűtötte.

– A találkozó úgy is indult, hogy minden az elképzeléseknek megfelelően fog alakulni. Az ötödik percben már 4-0-ra vezettek a gyulai lányok – ismertette.

A háromgólos félidei fürdővárosi előny azonban a második játékrészre elolvadt, így izgalmas etap várt a felekre. A hazai gárda mindent megtett a fordítás érdekében, ám a Zöldi-Tóth Katalin vezette vendégcsapat végig vezetve megtartotta minimálisra csökkent előnyét.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 0-4, 15. perc: 6-9, 25. perc: 11-15, 30. perc: 13-16, 45. perc: 18-21, 50. perc: 20-24, 55. perc: 24-25 és 60. perc: 26-27.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata győzelmének köszönhetően a tabella negyedik helyéről várhatja közvetlen riválisát, a Békéscsabai ENKSE U22 együttesét.