A rendezvény idei programjai
Július 30. (péntek)
Programok a Szent Miklós parkban
18.00 Szelindek Régi-, Világzene Forgatag – koncert
Programok a huszárvár területén
18.00 Garagulya Gólyalábasok közönségcsalogató műsora
19.15 A rendezvényre érkező hagyományőrző csapatok felsorakozása
19.30
A Gyulai Végvári Napok megnyitója
Díszsortűz a várvédő hősök emlékére
Felvonulás a történelmi városrészben
Útvonal: várkert–Harruckern tér–Világóra–Kossuth tér–Világóra–Harruckern tér–várkert
Hagyományőrök díszsortüze a Kossuth téren és a vízügyi igazgatóság előtt
21.30 Bibuczi Zenekar koncertje
Július 31. (szombat)
Programok a várban
11:00 Solymászbemutató
10:30, 13:30 Történelmi séta – tárlatvezetés a várban
12.30 Csatazaj a középkorban – interaktív előadás és bemutató a fegyverekről
14.30 Vitézek és védművek – az 1566-os ostromról
Egész nap:
Tűzben edzett – működő kovácsműhely
A programok a vár aktuális jegyáraival látogathatók.
Programok a Gyulai Várfürdőben
11.00 Hívogató a Garagulya Gólyalábasokkal
15.00 Fosztogató törökök portyája Tata várának seymenjeivel
A programok a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogathatók.
Programok a vizesárok területén
10.00–19.00
Putalövészet a Kerecsényi László Íjászegyesülettel
Pákászbemutató – a hagyományos lápi életmód bemutatása
Programok az északi földbástyák területén
10.00 Táborvezetés az oszmán táborban
14.00 Táborvezetés a keresztény seregek táborában
Programok a nyugati palánk területén
10.00–12.00
Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar
Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok
Bábika kézműves-foglalkozás és játszóház
14.00–20.00
Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar
Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok
Bábika kézműves foglalkozás és Játszóház
Programok a nyugati földbástyák területén
11.00–12.00 Tevegelés
16.00–17.00 Tevegelés
Programok a huszárvár területén
10.00 Szelindek Régi-, Világzene Forgatag – koncert (hangszer- és táncbemutató)
15.00 Betyárparádé a Garagulya Gólyalábasokkal
16.00 Karanténszellem (a Calliope Színjátszó Kör előadása)
16.30 Apródok vs. martalócok csatája
17.30 Számszeríjász-bemutató
18.00 Tüzérségi bemutatók
19.00 A gyulai vár ostromának felidézése nemzetközi katonai hagyományőrcsapatok részvételével
20.00 Szelindek Régi-, Világzene Forgatag – koncert (hangszer- és táncbemutató)
21.00 Show&Bors Zenekar koncertje
Programok a történelmi belvárosban
17.00 Szelindek Régi-, Világzene forgatag – koncert (hangszer- és táncbemutató)
Helyszín: Világóra
Augusztus 1. (vasárnap)
Programok a vizesárok területén
10.00–17.00
Putalövészet a Kerecsényi László Íjászegyesülettel
Pákászbemutató – a hagyományos lápi életmód bemutatása
Programok a nyugati földbástyák területén
10.30–11.30 Tevegelés
14.00–15.00 Tevegelés
Programok a nyugati palánk területén
10.00–12.00
Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar
Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok
Bábika kézműves-foglalkozás és játszóház
14.00–18.00
Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok
Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar
Bábika kézműves-foglalkozás és játszóház
Programok a huszárvár területén
10.00 Bitang Dezső zsinnyegtet – Garagulya Gólyalábasok vásári komédiája
11.00 Mónus József, a Farkas – harci íjász céllövő bemutatója
11.30 Számszeríjász-bemutató
14.00 Solymászbemutató
14.30 A két kapitány – történelmi színjáték
15.00 Mónus József, a Farkas – harci íjász céllövő bemutatója
15.30 Tüzérségi bemutató
16.00 A gyulai vár visszafoglalása
17.00 Szelindek Régi-, Világzene forgatag – koncert (hangszer- és táncbemutató)
19.00 Antovszki Band-koncert
Koncert után tűzijáték
Programok az északi földbástyák területén
10.00 Táborvezetés a keresztény seregek táborában
14.00 Táborvezetés az oszmán seregek táborában
Program a Gyulai Várfürdőben
11.00 Hajdúportya
16.00 Négyoltásos bosszú vitéz morva módra (a Calliope Színjátszó Kör előadása)
A programok a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogathatók.