GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. március 10. 10:30
A balmazújvárosi együttes már a találkozó elején kézbe vette a mérkőzést
A Balmazújvárosiakkal játszottak a gyulaiak. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Gyulai SE–Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK U23 25–37 (12–22).

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Gyula, 150 néző. V.: Fogl, Tomkovics.

Gyula: TövishátiMolnár K. 7, Mészáros 1, Gulyás 9, Kiri 1, Sztanojev 2, Tar. Cs.: Veres, Földesi (kapusok), Makay S., Kneifel, Köpe 3, Dudás 2, Miskolczi, Szabó J. Edző: Gazsó Mátyás. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 1/1.

A negyedik helyezett, vendég együttes már a találkozó elején kézbe vette a mérkőzést, és négypercnyi játék után 0-6-ot mutatott az eredményjelző. Az utánpótlás korú, lendületes játékot játszó Balmazújvárosiakkal szemben nem működött a védekezésünk, és sajnos a támadásainkba is sok hiba csúszott. A szünet után feljavult a fiaink játéka, javult a védekezés, és ezzel együtt a kapusteljesítmény is hatékonyabb lett. Némi remény felcsillant, a fiúk erőre kaptak, de tíz gólnál kevesebbre nem tudták megközelíteni ellenfelüket. A második játékrészt 13-15 arányban hozták a fiúk, amely biztató lehet a jövőre nézve.

- Bátortalanul kezdték a találkozót, a második félidőben voltak jó megoldásaink, de egy félidőnyi előnyt nem adhatunk egyetlen csapatnak sem - értékelte a mérkőzést Gazsó Mátyás.

Hétvégén nem rendeznek fordulót, így Gazsó Mátyás tanítványai rápihenhetnek a március 22-i Újkígyós elleni találkozóra.

Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba
GYULAI HÍRLAP • 2015. március 12. 09:27