Gyulai Hírlap - A gyulai kézilabdások győzni mentek a fővárosba

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. március 06. 17:00
A gyulai kézilabdások győzni mentek a fővárosba
A mieink felkészültek a hazaiak gyorslábú játékosainak a közömbösítésére
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

KSI Budapest–Gyulai SE 22-27 (13-14).

NB II-es női bajnoki kézilabda-mérkőzés Budapest, 50 néző. V.: Cserháti, Szarka.

Gyulai SE: BorsósANCSIN 16, Raffai-Such 2, Gebei 1, Balogh 1, Rácz, Erdődy 2. Cs.: Kerekes  (kapus), Jámbor 5, Nagy, Komlósi, Antal, Bozó, Török. Edző: Szabóné Vass Gabriella.

Az őszi vereség után győzni mentek a gyulai a lányok a fővárosba, és ezt azzal is bizonyították, hogy az első perctől kezdve betartották az edzői utasításokat. A mieink felkészültek a hazaiak gyorslábú játékosainak a közömbösítésére, és a beállós játékukat is sikerült rendre megakadályozniuk. A remek védekezésnek köszönhetően a 12. percben háromgólos előnyre tettünk szert, amely ugyan a szünetre egyre csökkent, de mégis magabiztosak voltak a lányok. A második félidőben a védekező játékunk mellett tovább javult támadó játékunk is, és kevesebb technikai hibával, jobb helyzetkihasználással a 41. percben hatgólos szériát értünk el három perc alatt, és ezt végig a mérkőzés lefújásáig meg tudtuk tartani.

Szabóné Vass Gabriella: –Valami már látszik a csapaton, megmutattuk erényeinket. A lányok mindenben betartották az edzői utasításokat, és ez a védekezésben különösen megmutatkozott. Junior csapatunkat a sérülések és nem utolsósorban az influenza fogyasztotta el. Az utolsó pillanatban több serdülőkorú játékosnak kellett junior játékengedélyt kérnie, de így is derekasan helytálltak, igaz vereséggel zárult mérkőzésük 49-23 arányban.

Szombaton, hazai pályán játszanak a lányok, a felnőttek 15 órakor fogadják a Szeghalom együttesét a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban, míg a juniorok 17 órakor lépnek pályára.