GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. március 01. 17:00
Uralták a mezőnyt a gyulai labdarúgók
Jól kezdték a gyulaiak a találkozót a tabella harmadik helyezettje ellen
Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Várfürdő-Gyulai TFC–FC Dabas 1–2 (1–1).

NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 150 néző. V.: Brezovai  (Lászlai, Török S.).

Gyula: Nagy BKovács T., Vincze, Wéber, Pataki (Szélpál 73.) – Okos, Barna (Nagy G., 79.), Sipos, PászkaLaurinyecz, Kovács B. (Furár 71.). Edző: Szekeres Lajos.

Gólszerző: Okos (45.), ill. Takács (33.), Csák (65.).

Jól kezdték a gyulaiak a találkozót a tabella harmadik helyezettje ellen. A mieink irányították a játékot, ők diktálták a tempót, és több helyzetet is kialakítottak, de sajnos gólra nem tudták váltani. Az ellenfél a 33. percben szabadrúgáshoz jutott, amelyből gólt is szerzett (1-0). Ezután még nagyobb fokozatra kapcsolt a Szekeres legénység, és közvetlenül a szünet előtt, Sipos beadását, Okos gurította a hálóba, (1-1).

A második félidőben ugyanott folytatták a játékot a fiúk, de megint csak a vendégek jutottak előnyhöz, szintén egy szabadrúgásból adódóan, (1-2). Ekkor a gyulaiak mindent egy lapra tettek fel, cserékkel próbálkoztak, helyzeteket alakítottak ki, de sajnos kiegyenlíteni nem tudtak, így a dabasiak három ponttal térhettek haza.

Szekeres Lajos: - Ősszel 5-0-ra kaptunk ki a Dabastól, ez a mérkőzés teljesen más volt, végig egyenrangú ellenfelek voltunk. Elégedett vagyok a csapat játékával, a hozzáállással, és egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna.

Szombaton az alsóházban található Bajához utaznak a mienk, a győzelem reményében.

GYULAI HÍRLAP • 2015. március 02. 11:53