Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - 227 hallgató vehette át diplomáját Gyulán

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • O. Sz. • HÍREK • 2015. január 31. 17:30
227 hallgató vehette át diplomáját Gyulán
Dr. Bíró Tibor dékán: Intézményünk hazánk szegletében lámpás, melynek fényére várjuk mindazokat, akik többek és jobbak akarnak lenni
227 hallgató vehette át diplomáját Gyulán. Fotó: Gyulai Hírlap - Oláh Szabolcs

A Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karán idén 227 hallgató szerzett diplomát. A felsőoktatású intézmény gyulai, békéscsabai és szarvasi campusának végzős hallgatói január 31-én délelőtt a gyulai Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban vehették át okleveleiket.

Gyulán egészségügyi szervező szakon  57-en, szociális munka szakon 38-an, ápolás és betegellátás szakon 4-en szereztek diplomát. A békéscsabai campuson gazdálkodás és menedzsment szakon 18, pénzügy és számvitel szakon 34, műszaki menedzser 26 hallgató végzett. Az egyetem szarvasi campusán gazdaság- és vidékfejlesztési agrármérnök szakon 20 fő, környezetgazdálkodási agrármérnök szakon 21 fő, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök szakon 2 fő, mezőgazdasági mérnök szakon 7 fő diplomázott.

A diplomaátadó ünnepségen helyet foglalt az elnökség, majd nemzeti fohászunk eléneklése után a nap főszereplőit, a végzős hallgatókat köszöntötték, és látták el jó tanácsokkal.

– Olyan korban élünk, a XXI. század elején, amely ha akarjuk, ha nem, a tudásra épül. Önök néhány évvel ezelőtt elhatározták, hogy ezen a karon, valamely szakon elkezdik tanulmányaikat, és örömmel érkeztek erre az alkalomra, ahol befejezhetik ezt a cselekményt, és átvehetik diplomájukat. Felhívnánk a figyelmüket arra, hogy a tudásukat érdemes időnként megújítani, és azt is hangsúlyoznám, hogy a tudásról kell jogosítvány. Ez az Önök papírja. Biztosak vagyunk abban, hogy az adott szakterületen minden olyan információt megkaptak, hogy szakmájukat elkezdhessék, és sikeresek legyenek – szólt elsőként a végzősökhöz dr. Tőzsér János, a Szent István Egyetem rektora.

Gajda Róbert kormánymegbízott beszédében Kemény Dénes, a magyar vízilabda-válogatott korábbi szövetségi kapitányának gondolatait említette, miszerint kevés önmagában, hogy csak álmai legyenek egy embernek, ha nincs jövőképe, ha nem tűz ki maga elé köztes állomásokat, és ha nem tervezi meg az odavezető utat, mert akkor csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem jut el a célig.

– A diploma megszerzése fontos állomás, de nem végső állomás. Itt most nem véget ért, hanem igazából most kezdődik valami. Az az életszakasz, amikor a megszerzett tudást, tapasztalatot alkalmazni kell. A tanulmányok során elsajátított ismeretek csak akkor válnak élővé, ha azt ki-ki saját maga és szűkebb-távolabbi közössége számára hasznosítani tudja – mondta Gajda Róbert.

Dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere örömét fejezte ki, hogy ismét Gyulán került sor az oklevelek átadására, továbbá kijelentette, hogy a Békés megyei, és azon belül a gyulai felsőoktatásnak van jövője.

– A változás természetes. Néha lassú folyamatként éljük meg, máskor viszont jól körülhatárolt pillanatokhoz köthetjük, és ez utóbbiak azok, melyeket évekkel, sőt, évtizedekkel később is életünk fontos fordulópontjaként őrizünk meg emlékezetünkben. A diploma átvétele mindenképpen egy ilyen pillanat. Vízválasztó, melynek egyik oldalán a tanulással töltött évek állnak, a másik oldalán azok a lehetőségek, melyek az átkeléssel válnak elérhetővé, és amelyet az oklevelük is jelképez – fejtette ki a városvezető, és városunk szülöttének, Bay Zoltánnak életútját állította példaként a jelenlévők elé: a vidéki Magyarországról elindulva bárki lehet világhírű tudós.

Dr. Bíró Tibor, a Szent István Egyetem dékánja igazi ünnepnek nevezte a rendezvényt, amelyen a hallgatók teljesítményét ismerik el.

– A Szent István Egyetem Békés megyei kara képviseli az állami felsőoktatást a megyében. Nagy felelősség ez, hiszen az oktatásvertikum csúcsán lévő intézménynek sokkal több a feladata annál, hogy mindössze továbbtanulási lehetőséget kínáljon a középiskolások számára. Új utakra térünk, a megye felsőoktatásának szerepköre egyértelműen átalakulóban van. Tesszük ezt mindazért, hogy az Önök diplomája a jövőben még többet érjen. Ugyanis egy jól prosperáló intézmény visszahat a már kiadott diploma értékére. Ebben pedig nekünk nagy a felelősségünk. A felsőoktatás a megye felemelkedésének főszereplője: hazánk szegletében lámpás, melynek fényére várjuk mindazokat, akik többek és jobbak akarnak lenni – hangsúlyozta dr. Bíró Tibor, majd megkérte a végzős hallgatókat, hogy állva tapsolják meg szüleiket támogatásukért.

Csepreghy Nándor helyettes államtitkár köszöntőjében egyedüli, biztos és kiszámítható értéknek nevezte a diplomázó hallgatókat, akiknek tudása és ambíciója az a tőke, amit senki nem vehet el tőlük, és amire mindig támaszkodhatnak.

 – Az előttetek álló út hosszú lesz, és kihívásokkal teli, sok nehéz döntés és dilemma, eltökéltség és munka vezet el odáig, hogy azt érezzétek, célba értetek, hogy fiatalként, önerőből lettetek sikeresek. Használjátok ki a megszerzett tudást és tapasztalatot, amit ha megfelelő motivációval és tenni akarással kevertek, nincs félnivalótok. Tenni a hazáért, jobbá tenni Magyarországot, ezekkel a motivációkkal induljatok – tanácsolta a helyettes államtitkár.

A beszédek után Czeglédi Katalin énekművész Andrew Lloyd Webber Macskák című musicaljéből a Memory című slágert adta elő. A gyönyörű dal után a harmadévesek búcsúztak a végzősöktől, majd a friss diplomások üzenetét hallgathatták meg a jelenlévők, végül a campusok képviselői szalagot kötöttek az intézmény zászlajára.

Elérkezett a kitüntetések átadása. A Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Kara Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke részére címzetes egyetemi docens kitüntető címet adományozott. Tanulmányi munkájáért különdíjban részesült Bodzsár Adrienn, gazdálkodás és menedzsment szakon végzett hallgató. Kiváló tanulmányi eredményükért dékáni dicséretet érdemelt ki Budai László egészségügyi szervező szakon végzett hallgató, Tadanai Györgyné szociális munka szakon végzett hallgató, valamint Bobály Anna Katalin és Molnár Mária gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szakon végzett hallgatók.

A Honfoglalás dallamai után az utolsó évesek felesküdtek, majd dr. Bíró Tibor dékántól átvehették okleveleiket, abszolutóriumaikat.

A dékáni záróbeszéd után felcsendült az Európai Unió himnusza, és az elnökség kivonulása után az immáron diplomás hallgatók levegőbe röpíthették sapkájukat, mintegy jelképezve a hallgatói évek lezárását, egyben egy új életút kezdetét is.

A Gyulai Hírlapnak Harangozó Kitti elmondta, egészségturizmus-szervező szakon végzett Gyulán. Az újkígyósi végzős hallgató lapunknak kifejtette, a szak változatossága vonzotta az egyetemre, ahol többek között egészségügyi, közgazdasági és vállalkozásismereti tantárgyakat is hallgatott, és a szakma megszerzése során jelentős gyakorlati tapasztalatra is szert tett.

 

Fotó: Gyulai Hírlap - Oláh Szabolcs
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)