Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - A gyulai campus egy sikeres jövő lehetőségét kínálja a jelentkezők számára

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • F. C. • HÍREK • 2015. január 13. 18:57
A gyulai campus egy sikeres jövő lehetőségét kínálja a jelentkezők számára
A Szent István Egyetem nyílt napján a képzésekről és a jövőbeni boldogulás lehetőségeiről tájékozódhattak a tanulni vágyók
Nyílt nap a Gyulai Campuson. Fotó: Gyulai Hírlap - Fekete Cintia

A közelgő jelentkezési határidőre való tekintettel nyílt napra várta érdeklődőit a Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karának Egészségtudományi Campusa január 13-án. A nap folyamán az érdeklődők megismerhették a gyulai intézetet, annak képzéseit és hallgatói életét, valamint a jövőbeni elhelyezkedés szempontjából megfontolandó gyakorlati lehetőségekről is hallhattak.

A nyílt napon dr. Turcsán Judit, a gyulai campus megbízott igazgatója köszöntötte az érdeklődőket, majd megosztott néhány általános tudnivalót az intézménnyel kapcsolatban. Ezután a szakvezetők ismertették az egyes szakok, szakirányok főbb jellemzőit, majd az iskola diákjai a hallgatói életről tartottak előadást leendő „követőik” számára.

Dr. Turcsán Judit tájékoztatójában elhangzott, az intézet korszerű képzésben részesíti hallgatóit, melyhez kapcsolódóan megfelelő gyakorlati helyekről is gondoskodik. A campus kiváló intézményekkel és cégekkel ápol szoros kapcsolatot, ezzel is támogatva a hallgatók szakmai fejlődését, valamint elősegítve jövőbeni boldogulásukat. Az sem ritka, hogy a tanulók már tanulmányaik alatt dolgozni kezdenek valamely együttműködő intézménynél.

A Gyulai Hírlapnak dr. Turcsán Judit elmondta, véleménye szerint a jövő az egészségturizmus nevű szakban rejlik. Ez az a képzés, amelyet az országban először Gyulán kezdtek el oktatni. Ehhez kapcsolódóan az intézet a Gyulai Várfürdővel és helyi szállodákkal tart kapcsolatot, de megyei, sőt megyén kívüli cégekkel is kötöttek szerződéseket, hogy diákjaik jól működő szervezeteknél tölthessék el szakmai gyakorlatukat. Hasonlóan szoros együttműködést ápolnak a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórházzal és különböző szociális ellátó szervezetekkel is az ápolás és betegellátás, valamint a szociális munka szakos hallgatók érdekében.

- Főiskolánknak jelenleg mintegy 500 hallgatója van, de sajnos minden évben csökken ez a létszám. Hiába van például az egészségturisztika szakon rengeteg államilag támogatott helyünk, két éve nem tudjuk hallgatókkal betölteni. Ezért idén sokkal erősebb felvételi kampányt folytatunk. Pont azért, mert lehet, hogy az a baj, hogy nem ismerik eléggé a főiskolát és a képzéseinket – fejtette ki véleményét lapunknak a campus mb. igazgatója.

Dr. Turcsán Judit hozzátette, intézményükben idén egészségturisztika szakon záróvizsgáznak legtöbben, de általában hasonló számban jelentkeznek az ápolás és betegellátás szakra is. Az intézet mb. igazgatója úgy véli, ennek az lehet az oka, hogy ezeken a képzéseken vannak államilag támogatott helyeik, míg a szociális munka szakon nincsenek. Éppen emiatt terveik között szerepel, hogy a legjobb eredményt elért diákok számára – akár egy alapítványon keresztül – félévente 50 ezer forint tandíj hozzájárulást biztosítsanak az első két félévben.

 

Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karának Egészségtudományi Campusa (Gyula)

2015 szeptemberében induló szakok:

– Ápolás és betegellátás BSc alapszak - Ápoló szakirány

– Szociális munka BA alapszak 

– Egészségügyi szervező BSc szak - Egészségturizmus-szervező szakirány

– Szociális és ifjúsági munka - Felsőoktatási szakképzés (FOSZ)

– Alkalmazott szociális gerontológia - Szakirányú továbbképzés

 

Nyílt napok időpontjai:   

Január 20. 10 óra

Február 3. 10 óra

 

Elérhetőségek:   

Postacím: 5700 Gyula, Szent István út 17–19.

Titkárság: (66) 561-620/103 mellék

Tanulmányi Osztály: (66)561-630/109, 123-as mellék 

Honlap: www.gk.szie.hu, www.facebook.com/egeszsegtudomanyicampusgyula.szie

titkarsag.gyula@gk.szie.hu

    

A gyulai Egészségtudományi Campus   

Az Európai Unióhoz történő csatlakozással új lehetőségek is kialakultak, amelyek a hagyományos gazdasági fejlesztés helyett a modern szolgáltató gazdaság létrehozását alapozzák meg. Ilyen gazdasági szolgáltató ágazat a most létrejövő egészségipar, amelynek kialakításához a Délkelet-Alföldnek különösen kedvező természeti adottságai vannak. (Gyógyvizek, termálvizek, egészséges élelmiszerek, tiszta természeti környezet, stb.). Az 1993-ban történt gyulai felsőoktatás-szervezés óta, a kezdetben elindított szakjaink mellett meg is újítottuk képzési kínálatunkat – olyan szakokat indítva, amelyek piacorientáltak és Európa szerte keresettek, egyben biztos boldogulást is jelentenek. 2011 szeptemberétől Jászberényben is elindítottuk az Ápolás és betegellátás (BSc) alapszakon a levelező tagozatos oktatást. 

Jól felszerelt Campusunk nem csak a végzettek kiválósága miatt ismert – generációk adják egymásnak a hírét annak a bensőséges légkörnek, amelyben a tehetségek kibontakozhatnak. Gyógyszerkutatás, ápoláskutatás, széleskörű klinikai diagnosztikai kutatás, szociológiai kutatás mellett az egészséges táplálkozáshoz kapcsolódó tudományos kutatások, széleskörű hazai és nemzetközi együttműködések biztosítják, hogy Campusunk a jövőt hordozó gazdasági-társadalmi változások fő folyamataihoz kapcsolódjon.  

A Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karának Egészségtudományi Campusa Gyula város központjában helyezkedik el. Közvetlen közelében található az autóbusz-pályaudvar, mely hallgatóink tömegközlekedési csomópontja, valamint a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház, mely az ápoló szakos hallgatók legfontosabb gyakorlati képzési helye. A Campus két oktatói épülettel rendelkezik. Fejlett informatikai háttérrel, hallgatóbarát, színvonalas könyvtári szolgáltatásokkal várja a leendő hallgatókat. A mediterrán hangulatú kisváros számtalan látnivalót is kínál hallgatóinknak. A kulturális rendezvények minden évszakban országos, sőt nemzetközi jelentőségre tettek szert. Néhány percre található a Várfürdő és a gyulai vár, aki pedig meg is szeretné ízlelni a várost, annak a barokk hangulatú Százéves cukrászda, az éttermek és a kávézók kínálnak kellemes élményeket.

A világban végbemenő gyökeres átalakulások egyik jellemzője az életminőséget javító szolgáltatások iránti igények növekedése. Mindez biztos boldogulási esélyeket kínál valamennyi okleveles egyetemi alapképzésben (BSc-szint) résztvevő hallgatónk számára.

       

Ápolás és betegellátás szak    

Célok:

A nyugati rendszerekhez igazodás felértékeli az ápolók munkáját. A gyulai Campuson több mint 20 éve folyik diplomás ápolók képzése. Mivel ez a képzés „Euro-konform”, nagy arányban csábítják a végzetteket az olasz, angol, német kórházakba, egészségmegőrző és egészségfejlesztő központokba. Akárcsak Nyugaton, itthon is ők lesznek a működés meghatározó szakemberei. Az elkövetkező években az egészségügyi ellátórendszer differenciálódása előmozdítja a kiválóan képzett, multidiszciplináris szemléletű, diplomával rendelkező ápolók alkalmazását szinte valamennyi kórházi osztályon. A gyakorlati oktatás helyszínéül a megyei kórház (amely a Szegedi Orvostudományi Egyetem Orvostudományi Karának klinikai gyakorlóhelye is) szolgál, mely a gyakorlati és elméleti ismeretek közvetítésén túl, sokaknak azonnali munkalehetőséget is nyújt. Továbbtanulási lehetőségek egyetemi (MSc) szakokon: Okleveles ápoló, Egészségpolitika tervezés-finanszírozás, Egészségügyi menedzser szakokon adottak. 

Lehetőségek:  

A nálunk végzett hallgatók munkaerő-piaci elhelyezkedése kiváló. Ha biztos állást, külföldi munkavállalási esélyt akar valaki, akkor erre most és az elkövetkező években ez a képzés biztosítja a legkedvezőbb lehetőségeket. A szakmai oldal mellett a színes diákélet, az egyéni tehetséggondozás, a gazdag kultúrájú kisváros mind-mind számtalan lehetőséget teremt hallgatóinknak.

  

Szociális munka    

Célok:  

A szociális munka olyan szakmai tevékenység, amely az egyes személyeket, családokat, közösségeket segíti saját problémái megértésében, és támogatja azok megoldásában. Segít a krízis helyzetbe került vagy a társadalomból kisodródott embereknek helyzetük kezelésében és a társadalomba való visszailleszkedésükben. A sokszínű képzés lényege azoknak a társadalmi helyzeteknek és egyéni tényezőknek a felismertetése, amelyek a krízisek hátterében állnak. Ehhez rendkívül széles körű társadalmi, lélektani, gazdasági és egyéb ismeretekre van szükség. A hat oktatási és egy gyakorló szemeszterből álló – nappali és levelező tagozatos – oktatás az Európai Unióban megerősödő szociális gondoskodás számára képez felkészült szakembereket. Széles spektrumú elméleti képzés mellett, kiemelt szerepet játszik a gyakorlati képzés, melynek biztosításában több mint 30 kiváló terepintézmény működik közre. Továbbtanulási lehetőségek egyetemi (MA) szakokon, így pl. okleveles szociális munkás szak (MA) és okleveles szociálpolitikus szak (MA) adottak. 

Lehetőségek: 

Munkavállalási lehetőséget biztosít minden olyan – a szociális jellegű konfliktusok és krízishelyzetek intézményes kezelését segítő – intézmény, amely az önkormányzati munka, gyermek- és ifjúságvédelem (Gyermekjóléti Szolgálat és jelzőrendszere, Gyámhivatal, TEGYESZ), családvédelem (Családsegítő Szolgálat, a szociális alapellátás és idősgondozás intézményei, büntetés-végrehajtási intézet) területén fejti ki tevékenységét.

  

Egészségturizmus-szervező szakirány

Célok: 

A fejlett világ turisztikai ágazatának legújabb, leggyorsabban kibontakozó színtere az egészségturizmus. Az egészségmegőrzés, gyógyítás és rehabilitáció különféle új szolgáltatásai hatalmas „ipari”, rendszerekké váltak, amelyek működtetése a korábbi turisztikai szakképzésektől lényegesen eltérő ismereteket igényel. A Magyarországon elsőként Gyulán megszervezett és 2006-ban elindított 7 féléves egyetemi alap (Bsc) egészségturisztikai képzés ezt az új tudást biztosítja. A képzés alapját jelentő „Egészségügyi szervező” szak (nappali és levelező tagozat) programja az egészségügyben megjelenő modernizációs folyamatra készít fel. Az erre épülő egészségturizmus-szervező szakirány a kialakuló „egészségipar”, a gyógyturizmus szakembereit képezi. A szakmai gyakorlatokon (melyek helyszínei az ország legszebb üdülőterületein vannak) a kötelező ismeretek elsajátítását követően tág tere nyílik az egyéni kreativitás kibontakoztatásának is. Ezt a szakot azoknak ajánljuk, akik nyitottak, kreatívak, jó szervezők, jó kapcsolatteremtő képességük van. Számukra az önmegvalósítás lehetőségével, a nagy kihívások és perspektívák világát tárja fel. Továbbtanulási lehetőségek egyetemi (MSc) szakokon: Turizmus menedzsment.   

Lehetőségek:   

A több idegenforgalmi és egészségügyi szakterület ismereteinek integrálásával kialakított speciális képzés, lényegében valamennyi idegenforgalmi-szállodai vállalkozás számára hatékonyan foglalkoztatható humán erőforrást biztosít. Jellegénél fogva azonban elsősorban a termál- és gyógyfürdők, valamint a kapcsolódó szállodák, rehabilitációs és Wellness központok számára képez vezetőket, szervezőket és munkatársakat.

 

Hallgatói vonzerők

– A Campus hatszemeszteres ingyenesen igénybe vehető idegen nyelvi képzést nyújt, segítve a hallgatókat a diplomájukhoz elengedhetetlen nyelvvizsga letételében.

– A hallgatóknak lehetőségük nyílik a Campus által biztosított sporttevékenység igénybevételére a Gyulai Várfürdőben, illetve az Atlas Konditeremben.

– A gyulai Campuson minden év őszi szemeszterében megrendezik a Tudományos Diákköri Konferenciát, melyről a legeredményesebb hallgatók tovább jutnak az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára.

– Gyula nagyszerű turisztikai célpont, köszönhetően egyedülálló természeti és épített környezetének, egész évben pezsgő kulturális életének, a több évtizedes múltra visszatekintő Várszínháznak s a fesztiválok, rendezvények sorának, melyeket kora tavasztól késő őszig rendeznek.

– A méltán híres strand- és gyógyfürdő, a Gyulai Várfürdő kényeztet, ellazít, megmozgat és gyógyít.

– Városunk nagyszerű turisztikai célpont. Számos olyan látnivalóval találkozhatunk, amelyek már magában különlegessé teszik Gyulát, ilyenek például a Gyulai Várszínház, ahol hallgatóinknak kedvezményes bérletvásárlás biztosított, valamint a Gyulai Várfürdő, Erkel Ferenc szülőháza, vagy a több mint 600 éves gyulai vár.

 

Hallgatói hagyományok

A hallgatók első rendezvénye a Gólyatábor, melyet Gyula–Városerdőn rendeznek meg. Itt ismerkednek meg a gólyák hallgatótársaikkal, a Campus hagyományaival. Minden év őszi szemeszterében Gólyabálat szervezünk, ahol az első évesek esküjüket letéve hivatalosan is egyetemi polgárokká válnak, báli hangulatban eltöltve az estét.

A tavaszi szemeszter legnagyobb rendezvénye a Campus Nap, koncertekkel, főzőversennyel és további közösségi programokkal színesítve.

A Campus HÖK havonta több kulturális és közéleti rendezvénnyel is várja az érdeklődő hallgatókat. 

 

Fotó: Gyulai Hírlap - Fekete Cintia
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)