Gyulai Hírlap - Több új országos csúcsot is döntött a gyulai sportoló, Kosztin Flóra

GYULAI HÍRLAP • C. L. • SPORT • 2014. október 31. 18:00
Több új országos csúcsot is döntött a gyulai sportoló, Kosztin Flóra
Fekvenyomó és Erőemelő Magyar Bajnokságot rendeztek Gyulán
A dobogó legfelső fokán Kosztin Flóra. Fotó: Gyulai Hírlap

A közelmúltban rendezték meg a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban a Fekvenyomó és Erőemelő Magyar Bajnokságot. A Gyulai Atlasz Sportklub hat aranyérmet, két ezüstöt, sőt az abszolút értékelésben három első és egy harmadik helyért járó kupát szereztek.

Kosztin Flóra női 67,5 kg súlycsoportban: RAW fekvenyomásban 105 kg-mal aranyérem, ruhás fekvenyomásban 120 kg-mal aranyérem, ruhás erőemelésben 400 kg-mal aranyérem. Mindhárom eredménye új országos csúcs, és mindhárom versenyszámban megszerezte az abszolút első helyezést is. Sárközi Jutka női 75 kg-os súlycsoportban: ruhás fekvenyomásban 95 kg-mal aranyérmes, RAW erőemelés 290 kg, ezüstérem.

Ruhás fekvenyomásban megszerezte az abszolút harmadik helyezést. Férfi ifjúsági kategóriában Gyúró Ákos 75 kg súlycsoportban RAW fekvenyomásban 120 kg-mal aranyérmet szerzett, ruhás fekvenyomásban, 145 kg-mal szintén aranyérmes lett. Sárközi Tamás ifjúsági 67,5 kg-os súlycsoportban, ruhás fekvenyomásban 70 kg teljesítménnyel az első helyen végzett. Hrabovszki Ferenc férfi 75 kg-ban ruhás erőemelés 530 kg-mal aranyérem. Bonyi Marcell férfi 110 kg-ban ruhás fekvenyomásban 200 kg-mal ezüstérem.