Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Pengeváltások tarkították a gyulai képviselő-testület alakuló ülését

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2014. október 22. 23:20
Pengeváltások tarkították a gyulai képviselő-testület alakuló ülését
A grémium alpolgármestereket, tanácsnokokat és bizottsági tagokat is választott

Meglepő fordulatokat hozott a gyulai képviselő-testület október 22-i alakuló ülése. A vitáktól sem mentes tanácskozáson a grémium dr. Görgényi Ernő polgármester javaslatára, titkos szavazással főállású alpolgármesterré választotta Alt Norbertet és Kónya Istvánt. Előbbi feladatai közé tartoznak a gazdasági, a szociális, az ifjúsági, a civil és a társasházakkal kapcsolatos ügyek, míg utóbbi a kulturális, oktatási, közművelődési, sport- és fejlesztési ügyekért lesz felelős. A társadalmi megbízatású alpolgármesteri tisztség megszűnt az új ciklusban.

A gyulai képviselő-testület. Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

Dr. Görgényi Ernő (Fidesz–KDNP) és a többi, újonnan megválasztott képviselő dr. Novák Amandától, a helyi választási bizottság elnökétől vette át megbízólevelét. Az eskütétel után a város régi-új polgármestere ismertette programját. A városvezető úgy fogalmazott: a következő uniós költségvetési ciklus várhatóan az utolsó, amelyben még jelentős fejlesztési forrásokat kapnak a tagállamok, ezért a gyulai városvezetésnek okosan kell élnie a pályázati lehetőségekkel. – Az előttünk álló öt évben kell a város jövőbeli önfenntartó képességét megnövelni – tette hozzá.  

– Olyan beruházásokra van szükségünk, amelyek a jövőben bevételt termelnek a városnak, és amelyek folytán csökkennek az önkormányzat rezsiköltségei – mondta dr. Görgényi Ernő. A polgármester a legfontosabb területek közé sorolta a gazdaság- és a közlekedési infrastruktúra-fejlesztést, az oktatási intézmények korszerűsítését, illetve a felújításokhoz kapcsolódó energetikai korszerűsítést. Kiemelte: mindezek alapja a gazdálkodási fegyelem fenntartása. (Cikkünk végén teljes terjedelmében olvasható a polgármester székfoglaló programbeszéde.) 

Az ülésen a grémium tagjai is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra és terveik ismertetésére. Alt Norbert (Fidesz–KDNP) hangsúlyozta: az elmúlt ciklusban olyan területeken értek el komoly eredményeket, amelyek korábban mellőzöttnek számítottak. A képviselő ide sorolta az agráriumot, a társasházakkal kapcsolatos ügyeket és a civil szektort. Alt Norbert hozzátette: feladatának tekinti egy fogyatékkal élőket segítő program kidolgozását.

Torma Béla (Fidesz–KDNP) kiemelte: az elmúlt három ciklusban a különféle bizottságokban betöltött tagsága révén széles körű tapasztalatot szerzett. A városatya hozzátette: a 2002-ben megkezdett munkát szeretné folytatni.

– Az önös érdekek helyett a közösség érdekeit szeretnénk képviselni – ismételte el Szabó Károly (Fidesz–KDNP) a pártszövetség 2012-ben tett ígéretét. A városatya az elsődleges célok között említette a Bay Zoltán Általános Iskola, illetve a gyulavári óvoda fejlesztését és a kerékpárút-építést.

Kiss Tamásné (Fidesz–KDNP) legfőbb feladataként a helyi közösség összetartásának erősítését, a választókerületében tervezett beruházások megvalósítását, illetve az ott lakók életkörülményeinek javítását jelölte meg. A politikus a fejlesztések közül kiemelte a kerékpárutak felújítását és a közösségi terek szépítését.

– Fogadom, hogy pártom, szavazóim és a város elvárásainak megfelelően végzem majd képviselői munkámat – ígérte Csengeri Lajos (Jobbik Magyarországért Mozgalom) bemutatkozójában.

Bod Tamás (DK–EGYÜTT–PM–MSZP) úgy fogalmazott: a grémium egyetlen célja az lehet, hogy az uniós források hatékony felhasználásával fejlessze Gyulát, és megerősítse a település pozicíóit. A képviselő azt is mondta: „bántóan alacsony volt a részvétel a választáson”. Kijelentette: ő és a mögötte álló szervezetek is nyitottak az együttműködésre, amennyiben „a többség arra lehetőséget ad”.

– Lesz még egyszer szép a világ, lesz még Magyar Köztársaság, és talán lesz még egyszer valódi gyulai önkormányzatiság – zárta végezetül bemutatkozását.   

Szalai György (Gyulai Városbarátok Köre) úgy fogalmazott: csatlakozni tudnak a polgármester által felvázolt elképzelésekhez.

Durkó Károly (Gyulai Városbarátok Köre) azt mondta: bízik abban, hogy az elkövetkező öt év a fejlődés és az építkezés időszaka lesz. Mint kifejtette, ebben továbbra is partnerek lesznek. A képviselő szerint a ciklus legfontosabb feladatai közé tartozik az M44-es autóút megépítése és a munkahelyek gyarapítása. Hozzátette: a Városbarátok tovább folytatnák a kulturális értékmentést.

– Szeretném a választók bizalmát megszolgálni – jelentette ki Mittag Mónika (Fidesz–KDNP), aki a város iránti szeretetét és elköteleződését hangsúlyozta bemutatkozójában.

Dr. Ökrös István rangidős politikusnak számít a testületben, hiszen idén hatodik ciklusát kezdte meg. A fideszes képviselő hangsúlyozta: továbbra is a körzetében élők problémáinak megoldását tartja szem előtt.

Balogh Lajos (Fidesz–KDNP) karitatív vállalásait emelte ki közéleti tevékenységéből. A városatya emellett a gazdákkal és a tanyavilágban élőkkel való kapcsolattartást is fontosnak tartja, valamint elképzelései között szerepel a Nagyváradi úti kerékpárút megépítése, illetve a Tiborc és Vár utca útburkolatának felújítása.  

      

Galbács Mihály (Fidesz–KDNP) kihívással teli ciklusra számít. A képviselő hozzátette: a „taktikai utasítások” betartásával eredményes öt esztendő elé néznek.

– Ha kirúgnak az ajtón, bemászok az ablakon – ecsetelte a település iránti elköteleződését Kónya István (Fidesz–KDNP). – Mindent alárendelek annak, hogy Gyula fejlődjön – fogalmazott.

A tanácskozáson a polgármester javaslatára Torma Bélát sport- és ifjúsági ügyekért felelős, valamint a társasházakat felügyelő tanácsnokká, Balogh Lajost a mezőgazdaságért és a gazdákkal való kapcsolattartásért felelős tanácsnokká, Galbács Mihályt a költségvetést, a gazdasági társaságokat és a TAO-s pályázatokat felügyelő tanácsnokká választották.

A grémiumnak a polgármester és az alpolgármesterek illetményéről, valamint a bizottsági elnökök és tagok, illetve a részönkormányzati tagok személyéről is szavaznia kellett. A gazdasági erőforrások bizottságának vezetőjévé Galbács Mihályt, tagjaivá Balogh Lajost, dr. Ökrös Istvánt, Szalai Györgyöt, Dinya Imrét, Kvaszné Kónya Gabriellát és Veres Andrást választották.

Az oktatási és kulturális bizottságot Durkó Károly vezeti majd, tagjai: Galbács Mihály, Mittag Mónika, Torma Béla, Cziczeri Noémi, Szabó Ferenc és Víghné Fábián Diána.

A humán- és társadalmi bizottság elnöke Kiss Tamásné lett, tagjaivá választották: Balogh Lajost, Szabó Károlyt, Baranyai Tamást és Kóra Jánost.

A közbeszerzési bizottság elnöki posztját dr. Ökrös István tölti be. Tagjai: Szabó Károly, Szalai György, Torma Béla, Csizmadia Imre, dr. Czirok Sándor és dr. Szalai Katalin.

A Gyulavári Részönkormányzatot Szabó Károly vezeti majd elnökként. Tagjaivá Csengeri Lajost, Durkó Károlyt, Galbács Mihályt, Kiss Tamásnét, Balogh Józsefet, Dohányos Mihályt és Király Sándornét választotta a képviselő-testület.

Bod Tamás nehezményezte, hogy szervezeteik sem a bizottságokban, sem a részönkormányzatban nem tölthetnek be tisztséget, míg a Gyulai Városbarátok Köre és a Jobbik több pozíciót is kapott. – Ez feltűnő aránytalanság – fűzte hozzá.

A politikus módosító javaslatot is tett, e szerint a részönkormányzatba Dobra Gábort, a közbeszerzési bizottságba pedig saját magát delegálta volna.  

Dr. Görgényi Ernő válaszában elmondta: a választási eredményekhez mérten, az arányokat tekintve „erősebb a külsős jelenlét”, hiszen a 15 külsős bizottsági helyből ötöt engedtek át a többi jelölőszervezetnek.

A polgármester emellett ismertette azt a két dokumentumot, amelyet a gyulai önkormányzathoz juttattak el baloldalról. Az egyik egy júliusban kelt nyilatkozat, mely szerint Bod Tamás lemond első helyéről a kompenzációs listán, és mandátumát átengedi Leel-Őssy Gábornak, a Demokratikus Koalíció gyulai elnökének, ha a hárompárti összefogás csak egy képviselőt tud kompenzációs listáról a gyulai testületbe juttatni. A másik levélben az áll, hogy Bod Tamás a baloldal október 21-i hárompárti megbeszélésen kijelentette, nyilatkozata ellenére sem hajlandó visszalépni.

Dr. Görgényi Ernő úgy fogalmazott: tanácstalanok voltak, kivel kell egyeztetniük. – Nem tudjuk megvárni, hogy egyetértésre jussanak a baloldali pártok – mondta a városvezető, hozzátéve, hogy tanácskozási joggal bármelyik képviselő jelen lehet a bizottsági üléseken.

Bod Tamás kijelentette, rendezik a vitát, majd a belügyeikbe való beavatkozást kifogásolta. Mint kifejtette, ő sem szól bele a másik oldal ügyeibe.

– Nekünk nincsenek ilyen ügyeink – zárta le a vitát a polgármester.  

 

***

Tisztelt Képviselő-testület!

Tisztelt Vendégeink!

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

 

A képviselő-testület nevében szeretném elismerésünket és köszönetünket kifejezni a Választási Bizottság elnöke és tagjai elkötelezett és magas színvonalú munkája iránt, mellyel biztosították, hogy a választások Gyulán is törvényesen és tisztességesen menjenek végbe. Ugyanígy köszönetet mondok a szavazatszámláló bizottságba megválasztott és a jelölő szervezetek által delegált tagok eredményes munkájáért is!

Az ember a választás eredményének megismerését követően, az öröm vagy éppen a keserűség első pillanatai után hajlamos megpróbálni értelmezni a számokat, szeretné megfejteni a választói akarat mibenlétét és mozgatórugóit. A gyulai polgárok szerencsére egyértelmű döntést hoztak, így a politikai helyzet értelmezése nem igényel különösebb szellemi erőfeszítést, ám a választási eredmény okairól, jelentéstartalmáról, a gyulai polgárok üzenetéről érdemes elgondolkozni. Magam is így tettem, és bennem ennek kapcsán újra és újra egy friss emlék ötlött fel, egy felemelő pillanat jutott eszembe a választás előtti napról. Akkor is jelentős esemény történt Gyulán, az új evangélikus lelkész beiktatása.

Az ezeréves Magyarország megkerülhetetlenül fontos szereplői a keresztény–keresztyén egyházak, de nem csak ezért illő odafigyelni a jelentős felekezeti eseményekre. Sok minden más szempont mellett egy közéleti szereplő számára ez azért is tanácsos, mert a keresztény-keresztyén tanításokból sokat okulhatunk,  s a hasznos tudást az általunk vezetett vagy képviselt közösség javára fordíthatjuk. A beiktatás alkalmával az új lelkész egy olyan bibliai idézettel szolgált, melyet érdemes nekünk, 2014-ben újraválasztott és megválasztott önkormányzati képviselőknek és városvezetőknek is megszívlelnünk. Az idézet Lukács evangéliumából szólt, az alábbiak szerint: „Ezenképpen ti is, ha mindazokat megcselekedtétek, amik nektek parancsoltattak, mondjátok, hogy: Haszontalan szolgák vagyunk, mert amit kötelesek voltunk cselekedni, azt cselekedtük.”

A megoldás végeredményben egyszerű: a gyulai emberek szerintem azt értékelték, hogy választott vezetőik tisztességgel megcselekedték, ami kötelességük volt. A megválasztott képviselők és a polgármester alapvető kötelessége pedig nem más, minthogy minden helyzetben megtegye a városért legjobb tudása szerint mindazt, amit kell. Jó esetben ennek látható az eredménye is. Volt néhány ilyen jó eset az elmúlt négy évben, ezt igazolják vissza a választási eredmények. A választópolgárok döntésük meghozatala előtt azt mérlegelték, hogy akik Gyula város szolgálatára jelentkeztek, azok eddigi munkájuk során mennyiben tettek eleget kötelességeiknek, elvégezték-e a rájuk bízott feladatot, ha nem teljesen, vajon miért nem, s más tudna-e jobban dolgozni a városért. Mindezek alapján a gyulaiak szabadon, demokratikus, tiszta választás során döntöttek arról, hogy kiket bíznak meg a város jövőjének alakításával, kikre ruházzák a közösség szolgálatának kötelességét, ennek érdekében kiknek biztosítanak jogosítványokat. Ezeket a jogosítványokat tehát, sose feledjük, azért kaptuk a választóktól, hogy mindenkor eleget tegyünk szeretett városunk iránti kötelességeinknek.

Az eredmények visszaigazolják: a legjobb kampány az elvégzett munka, ezért nyert Gyulán minden egyes körzetben a Fidesz képviselőjelöltje. A gyulai választók egyértelmű felhatalmazást adtak az eddigi munka folytatására.

Ezúton is gratulálok dr. Ökrös István, Galbács Mihály, Torma Béla, Kónya István, Alt Norbert, Balogh Lajos, és Szabó Károly képviselőtársaimnak, akik négy éves munkájuk alapján egyéni választókörzetükben ismét elnyerték a választók bizalmát. A közéletben a legnagyobb elismerés az, ha az elvégzett munka alapján érdemesítik az embert újból bizalomra. Ezt a bizalmat csak további lelkiismeretes, eredményes munkával lehet megszolgálni.

Gratulálok Mittag Mónika és Kiss Tamásné képviselőtársaimnak, akik eddigi, közösségért végzett munkájukkal kiérdemelték a választópolgárok megelőlegezett bizalmát, és szintén egyéni választókörzetben nyertek. Szeretném tiszteletemet és megbecsülésemet kifejezni azért, hogy nőként, családanyaként a város gondjait is hajlandók a vállukra venni, és a mai világban, amikor már a hétköznapi életből is eltűnni látszik az udvariasság, nem beszélve a lovagiasságról, a politika pedig nem egyszer elviselhetetlenül durva megnyilvánulásokat produkál, Önök mégis közéleti szerepet vállalnak. Meggyőződésem, hogy Önökkel együtt, az Önök által képviselt értékrendnek köszönhetően még hatékonyabban és még eredményesebben fogunk dolgozni.

Gratulálok Durkó Károly és Szalai György képviselőtársaimnak, akik a Gyulai Városbarátok Köre listájáról szereztek mandátumot. Örülök, hogy újabb öt évig dolgozhatunk együtt városunkért, úgy vélem, a gyulai választópolgárok értékelték azt, hogy Önök eltérő vagy kritikus véleményüket jellemzően kulturált formában, alapvetően építő célzattal fogalmazták meg, ez pedig együttműködést és párbeszédet eredményezett az értelmes vitákra nyitott többséggel. Így Önök is hozzájárultak ahhoz, hogy az elmúlt négy évet a közéleti béke és az építkezés jellemezte.

Gratulálok Csengeri Lajos és Bod Tamás képviselőtársaimnak, akik pártjuk listájáról és első ízben szereztek önkormányzati képviselői mandátumot. Reménykedem abban, hogy Önök is munkával kívánják bebizonyítani, hogy szükség van Önökre a képviselő-testületben. Ha a városért kívánnak dolgozni, számíthatnak a többség együttműködésére.

Munka ugyanis lesz bőven. Városunk életében rendkívül jelentős, meghatározó  időszak következik. Hírlik, hogy a 2014 és 2020 közötti európai uniós pénzügyi ciklus az utolsó, amelyben még jelentős fejlesztési forrásokat kapnak a tagállamok. Hogy valóban így lesz-e, arra a jövő ad majd választ. Mi azonban jó, ha erre készülünk. Most még bőséges fejlesztési támogatások állnak Magyarország rendelkezésére. A pályázati lehetőségekkel ezért okosan kell éljünk, mert az előttünk álló öt évben kell a város jövőbeli önfenntartó képességét megnöveljük. Olyan beruházásokra van szükségünk, amelyek a jövőben bevételt termelnek a városnak, illetve amelyek folytán csökkennek az önkormányzat rezsiköltségei. Arra kell készüljünk, hogy ha a jövőben az Európai Unió megváltoztatja fejlesztési politikáját, és nem juttat vagy jóval szerényebb mértékben biztosít a tagállamoknak támogatásokat, akkor is legyen Gyula városnak annyi bevétele, hogy a szükséges építkezéseket és a megvalósult beruházások fenntartásának költségeit, a Gyulára jellemző, pezsgő kulturális élet fedezetét biztosítani tudja saját erőből. Nem árt felkészülni a pályázatok nélküli vagy a csekély pályázati lehetőséget kínáló új világra.

A jövő építésének legfontosabb területei közé tartozik a gazdaságfejlesztés, a közlekedési infrastruktúra-fejlesztés, az oktatási intézmények korszerűsítése és minden felújítás során az energetikai korszerűsítés. Mindennek az alapja pedig a gazdálkodási fegyelem fenntartása.

A konkrét tervek közül – a teljesség igénye nélkül - az alábbiak megvalósítását javaslom a Tisztelt Képviselő-testület számára.

Miután széleskörű összefogással megmentettük a gyulai nagyüzemi húsipart, újabb feladat vár ránk e téren. Az üzem korszerűsítését kell elvégezni az elkövetkezendő években a hatékonyabb működés érdekében. A vágást újra kell indítani, újabb munkahelyeket teremtve. Napjainkban mérnöki terveket készíttetünk azért, hogy a következő években a kormány támogatásával megvalósíthassuk húsipari  fejlesztési elképzeléseinket.

Az elkerülő út mentén ki kell alakítani a Déli Ipari Parkot azért, hogy a gyulai és az ezután városunkba települő vállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak megfelelő, új környezetet biztosítsunk.

A becslések szerint a turizmus nagyjából kétezer embernek biztosít Gyulán megélhetést. A legfontosabb turisztikai vonzerőnk a Gyulai Várfürdő, amelynek fejlesztését folytatni kell a gyulai munkahelyek számának növelése érdekében. Terveink szerint az elkövetkező években a gyógyászat és a sportuszoda fejlesztése kerül a középpontba. 

Másik csodálatos vonzereje városunknak a vár. Az Almásy-kastély és parkja most folyó felújítását követően az egész várkert rekonstrukciója a cél, a Szigeterőd-program megvalósítása által. Ennek során egy nagyszabású beruházás keretében visszavezetnénk a vár köré, az egykori várárkokba a Fehér-Körös szabályozott vizét az Élővíz-csatornából, a mai kor követelményeinek megfelelő formában bemutatnánk a várkertet egykor védő palánkvárat, megszüntetnénk a várkerten átmenő gépjárműforgalmat, korszerű rendezvénytereket alakítanánk ki a várkertben és új várjátszóteret építenénk – ez utóbbi terveit már elkészíttettük. Európai szinten is egyedülálló kulturális-turisztikai attrakció jönne létre Gyulán: folyóvízzel körbevett szigeten együtt volna a gótikus téglavár és az Almásy-kastély, mindez a várfürdő szomszédságában. Mindezzel hosszú időre biztosítanánk a gyulai turizmus virágzását.

Turisztikai fejlesztési terveinket a TDM szervezettel együttműködve kívánjuk véglegesíteni.

A helyi vállalkozások továbbra is számíthatnak arra, hogy minden önkormányzati beszerzésnél, megrendelésnél megteremtjük annak a lehetőségét, hogy gyulai vállalkozások is ajánlatot tegyenek, így munkát, megrendelést kapjanak a várostól. E mellett fontosnak tartjuk, hogy a jövőben szorosan együttműködjünk a gyulai gazdasági élet szereplőivel innovációs terveik megvalósítása érdekében.

A helyi termékek helyben történő fogyasztásának ösztönzésére irányuló programunkat is folytatni kívánjuk.

A mezőgazdaság helyi gazdaságban játszott jelentős szerepére tekintettel, de figyelemmel a tanyán élő gyulaiak érdekeire is, nagyobb mértékben kívánunk áldozni a külterületi utak karbantartására, amelyhez a nemrég alapított egyesület keretében számítunk a gazdák együttműködésére is, hiszen nélkülük ez nem sikerülhet.

Meg kell ragadni minden lehetőséget a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére. Utak, járdák, kerékpárutak felújítását és új szakaszok építését szeretnénk megvalósítani.

A korszerű óvodák és iskolák növelik Gyula vonzerejét a fiatal családosok számára, segítenek itthon tartani a gyulai fiatalokat. Folytatni kívánjuk a megkezdett oktatási intézményfelújítási programunkat, további óvodákat és iskolákat tervezünk korszerűsíteni. A gyulavári Bay Zoltán Általános Iskola és a Széchenyi úti óvoda felújításának és bővítésének engedélyes terveit elkészíttettük, melyet az elkövetkező években meg kívánunk valósítani, csakúgy, mint a Lila Iskola és a Dürer Albert Általános Iskola korszerűsítését. Az óvodai felújítási programunk folytatásaként a Törökzugi Óvoda és a Bajcsy-Zsilinszky úti óvoda rekonstrukcióját kívánjuk az elsők között elvégezni. Megvalósításra vár a Sarkadi úti és a Németvárosi Óvoda játszóudvarának bővítése és tornaszobájának megépítése is a már megvásárolt szomszédos ingatlanokon, de a Románvárosi Óvoda új fenntartója is számíthat együttműködésünkre fejlesztési tervei megvalósítása érdekében.

Városunk oktatási szerkezete minden szempontból színes és változatos. Vannak önkormányzati és egyházi óvodák, állami fenntartású iskolák önkormányzati működtetésű épületben, egyházi fenntartású iskolák, van állami szakképző iskola és román nemzetiségi önkormányzati fenntartásban is működik óvoda, iskola városi tulajdonú épületben. Bármily változatos azonban a rendszer, egy közös pontja mindenképpen van és kell lennie: mindegyik intézménynek a gyulai családok gyermekeinek magas szintű oktatását-nevelését kell szolgálnia. Ezen közös érdek mentén intézményesített formában működő Gyulai Oktatási Kerekasztal felállítására teszek javaslatot, amelyben együtt dolgozhatnánk a gyulai gyermekekért az óvodák, iskolák vezetőivel, állami, egyházi, nemzetiségi fenntartók képviselőivel. Rendszeres párbeszédet folytatnánk a gyulai óvodák, iskolák pedagógiai programjával, az intézmények felújításával, és más természetű igényeivel kapcsolatban.

A sportcélú beruházásokat folytatni kell, újabb lépéseket kell tegyünk az utánpótlás korosztályok sportolási lehetőségének fejlesztése érdekében.

A családsegítő központ részére bocsájtott épület felújítása megtörtént 2012-ben, a szociális intézmények felújítását folytatni kívánjuk. Felmérjük az idősek nappali ellátását szolgáló épületek állapotát, előkészítjük a szükséges felújításokat, és pályázati forrásokat keresünk azok megvalósítására.

Az elmúlt négy év tapasztalata alapján kijelenthetjük, hogy érdemes nagyot álmodni, érdemes nagy ívű terveket kovácsolni, mert összefogással, együttműködéssel korábban megoldhatatlannak tűnő feladatok is teljesíthetőek. Ehhez azonban szükséges előfeltétel, hogy azzal foglalkozzunk, ami a dolgunk, ami a kötelességünk. A gyulai polgárok azzal bíztak meg bennünket, hogy ezért a városért dolgozzunk. Még véletlenül sem az a feladatunk, hogy az országos politikai küzdelmeket helyben, rosszul felfogott mini parlamentként leképezzük, utánozzuk. Erre nem vevők a gyulai emberek, akik láthatták az elmúlt négy évben, hogy az energiákat személyeskedő viták vagy alaptalan vádak és gyanúsítgatások elleni védekezés helyett a város fejlődését szolgáló munkára is lehet fordítani. A gyulaiak nem ellenzéket, hanem várost akarnak építeni. A gyulaiak békés közéletet, fejlődő várost és sikeres, erős közösséget akarnak, ezt egyértelművé tették október 12-én. Ennek megfelelően kell tehát kötelességünknek eleget tenni.

Az elmúlt percekben megpróbáltam az előttünk álló feladatok közül jó néhányat felvázolni, ám polgármesteri programomat röviden akár sir Winston Churchill egykori brit miniszterelnök gondolataival is megfogalmazhatom: „A legnagyobb dolgok mindig egyszerűek és egyetlen szóval ki lehet fejezni őket. Szabadság. Igazság. Becsület. Kötelesség. Irgalom. Remény.”

Köszönöm megtisztelő figyelmüket! Hajrá, Gyula!

                 

      

A polgármester esküje. Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs
GYULAI HÍRLAP • 2014. október 25. 12:00
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)