Gyulai Hírlap - A gyulai labdarúgók stabil védekezéssel és a kontrákkal meghozták a három pontot

GYULAI HÍRLAP • C. L. • SPORT • 2014. október 24. 12:00
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

SZEOL SC–Várfürdő-Gyulai TFC 0–1 (0–1).

NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Szeged, 250 néző. V.: Szommer.

Gyula: Nagy B.Kovács T., Vincze D., Wéber, KristófPéchy (Bagyinszki, 63.), Bálint, Barna, Nagy G.Okos, Sipos. Edző: Szekeres Lajos.

A kezdeti tapogatódzó mezőnymunka után felbátorodtak a gyulaiak. Ennek eredményeként előbb szögleteket harcoltak ki, majd a 20. percben a vezetést is megszerezték Barna révén. Egy kontra során Bálint cselezte ki emberét a bal szélen, majd a védőktől elszakadó Barna elé tálalt középre, aki az átvétel után 10 méterről Dongó mellett a kapuba lőtt, 0–1. A gól után aktívabbá vált a SZEOL, azonban Nagy Bálint kapujára nem jelentettek veszélyt támadói, mert a vendégek fegyelmezetten védték le térfelüket.

Szünet után támadóbb játékot játszottak a szegediek, ennek megfelelően nagyon beszorultak a gyulaiak, de szerencsésen védték kapujukat. Ritkán jutottak el az ellenfél kapujáig, de akkor a gyors ellenakcióik rendre gólt hordoztak magukban. Végül egygólos, megérdemelt győzelmet arattak fiaink, amely a fegyelmezett védekezésnek volt köszönhető.

Szekeres Lajos: – Ezen a mérkőzésen minden a terveink szerint alakult, a stabil védekezésünk és a kontráink hozták meg a három pontot. Igazi csapat voltunk!