GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. szeptember 26. 16:00
Kézilabda – A játékvezetők támogatását élvezték a szarvasi hölgyek
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Szarvasi NKK–Gyulai SE 36–29 (17–16).

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 130 néző. V.: Kiss J., Polgár A.

Gyula: BorsósErdődy 2, Rácz 2, SZABÓ R. 10 (3), Márkus 1, Raffai-Such 4 (3), ANCSIN T. 6. Csere: NAGY B. (kapus), Turák 1, Semjéni 3, Skerl, Jámbor, Asztalos, Török. Edző: Szabóné Vass Gabriella. Kiállítások: 16 perc – Molnár kizárva, illetve 6 perc – Raffai-Such kizárva. Hétméteresek: 6/6, ill. 10/6.

A sorsolás sem a hölgyeknek, sem pedig a férfiaknak nem kedvezett, hiszen mindkét együttesünk nehéz ellenfelet kapott, ráadásul a lányok idegenben kezdtek. A nők mérkőzésén az első játékrész során mindkét együttes jóformán csak a támadásokra koncentrált, azokból próbált előnyre szert tenni. Nem volt védekezés, a kapusok elvétve találkoztak a labdával. A pihenő után kettős emberfogásra tértek át a gyulaiak, akik Gábort és Zeleit próbálták kivenni a játékból. A 40. percben Kasik kapus két büntetőt hárított, ennek köszönhetően 27–22-re elléptek a hazaiak. Egy ideig állandósult ez a különbség, majd a gyulaiak 31–28-ra felzárkóztak.

Az utolsó 8 perc azonban ismét a szarvasiaké volt, akiket nagyban támogatott a játékvezetői páros. A lányok hétvégén hazai pályán mutatkoznak be, kivételesen a Don Bosco Sportcsarnokban(!)  mérkőznek meg a fővárosi KSI csapatával. A mérkőzés szeptember 27-én, szombaton 15 órakor kezdődik, míg a juniorok 17 órától játszanak.

***

Gyulai SE-Mezőtúri AFC 29-41 (13-19).

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Gyula, 110 néző, V: Asztalos, Bárkányi. Gyula: TövishátiTar 3, Fekete 2, Pap 3, Bai 1, Molnár 7, Makay S. 5. Csere: Veres (kapus), Gerebenics 1, Nagy Á. 6, Mészáros, Kiri, Szabó B. Edző: Gazsó Mátyás.

Öt év után újra NB II-es mérkőzésen lépett pályára férfi csapatunk. A kezdeti megilletődés után felzárkóztunk, sőt vezettünk is egészen a 20. percig. Azonban a lendületesen játszó vendégcsapat – a 17(!) gólt szerző Tárnyik vezérletével fokozatosan elhúzott, és a tavalyi bajnokcsapat magabiztos győzelmet aratott.

Gazsó Mátyás: – Sokat hibáztunk, az ellenfél ezeket könyörtelenül kihasználta! Junior csapatunknak sem sikerült a rajt, 25–35 arányban diadalmaskodott a jó erőkből álló mezőtúri csapat. Ld.: Felczán 12, Kneifel 5, Sárkány 4. A hétvégén Kiskunfélegyházára utazik férfi csapatunk.