Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Jobb lett az élet Gyulán! – négy év eredményeiről számolt be a nyugdíjasok előtt dr. Görgényi Ernő

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • F. C. • HÍREK • 2014. szeptember 13. 13:00
Jobb lett az élet Gyulán! – négy év eredményeiről számolt be a nyugdíjasok előtt dr. Görgényi Ernő
A Gyulai Nyugdíjasok Polgári Egyesület tagjai aktív résztvevői a gyulai közéletnek
Találkozóra gyűltek össze a Gyulai Nyugdíjasok Polgári Egyesületének tagjai tegnap délután, a Katolikus Közösségi Házban. Az összejövetel fő témája a 2014. évi önkormányzati választás volt, melynek kapcsán az egyesület tagjai városunk polgármesterét, dr. Görgényi Ernőt látták vendégül, aki összefoglalta és értékelte az elmúlt négy év eseményeit, majd beszámolt azokról a tervekről is, melyeket a jövőben kívánnak megvalósítani.
A Gyulai Nyugdíjasok Polgári Egyesületének találkozóján. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

- Nagy örömmel elfogadtam ismét a meghívást, hiszen jó érzés számot adni az elvégzett munkáról, és ilyenkor az ember értelemszerűen arra is kíváncsi, hogy vajon a megrendelők, akik a megbízást adták négy évvel ezelőtt, milyen véleménnyel vannak, elégedettek-e, ha pedig nem, akkor mivel nem elégedettek – kezdte beszámolóját dr. Görgényi Ernő.

A polgármester beszéde elején a négy évvel ezelőtti időkre emlékezett vissza – arra, amikor a gyulai polgárok bizalmát elnyerve képviselőtársaival együtt elkezdett városunkért munkálkodni. Elmondása szerint akkoriban voltak, akik aggodalmakat támasztottak a fiatal csapattal szemben, ám erre odafigyelve ők mindig igyekeztek párbeszédet folytatni olyan emberekkel, akik már kellő élettapasztalattal és bölcsességgel rendelkeznek. A városvezető azt is fontosnak tartotta kiemelni, hogy tevékenységük során mindig próbáltak a korábban elvégzett munkára építve, a korábbi eredményeket továbbvive, a szükséges korrekciókat elvégezve lépni előre, és így tenni Gyuláért és az itt élő emberekért.

- Történtek szép fejlesztések, amiktől jobb lett itt élni, ebben a városban. Elsősorban a városszépítő beruházásokra gondolok, mint a Kossuth térnek, a belvárosnak a rehabilitációja. Másrészről viszont – sajnálatos módon – egy hibás gazdálkodási szemlélet eredményeként egy végtelenül eladósodott és óriási hiánnyal küzdő önkormányzatot vettünk át. [...] Tehát a legelső legfontosabb feladatunk az volt, hogy ezeket a gazdasági folyamatokat megállítsuk, kihúzzuk a várost az adósságcsapdából, stabilizáljuk a gazdálkodást és egyensúlyt hozzunk létre [...] úgy, hogy ne kelljen adót emelni – kezdte a négy év értékelését dr. Görgényi Ernő.

A polgármester az eredmények és a véghezvitt programok összefoglalását a kulturális szféra és a kommunális szolgáltatások átszervezésének megemlítésével kezdte, amelyek nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy csőd közeli helyzetből egyensúlyi helyzetbe tudták állítani az önkormányzat gazdálkodását. Elsőként a gyulai múzeumok és a Gyulai Kulturális és Rendezvényszervező Nonprofit Kft. összevonásáról beszélt, ami által a gyulai vármúzeum mindvégig nyereséggel tudott működni és – valamelyest ezáltal – csökkenni tudtak a városunkat jellemző „rendezvénycunami” megvalósításához szükséges költségek is. A városvezető beszámolójában a Rondella visszavételére is kitért, mely szórakozóhely 10-11 millió forint tiszta nyereséget termelve lehetővé teszi üzemeltetőjének – a Gyulai Kulturális és Rendezvényszervező Nonprofit Kft.-nek – hogy ingyenes programokat szervezhessen városunkban. A kommunális szolgáltatások átszervezése kapcsán a Gyulai Közüzemi Kft. és a városgazdálkodási igazgatóság összevonása került szóba, ami hatékonyabbá és olcsóbbá tette a közterületek fenntartását.

Az elmúlt események és megvalósított programok között az AquaPalota létrehozásának sikertörténetét, az Implom József Általános Iskola felújítását, a Göndöcs-kert rehabilitációját, a Béke sugárút rendbe tételét, az Almásy-kastély renoválását, a folyamatban lévő ivóvízminőség-javító beruházást és a húskombinát megmentését emelte ki a városvezető.

Dr. Görgényi Ernő azt is kihangsúlyozta, hogy a beruházások kapcsán felújított épületekben minden esetben igyekeztek alternatív – nem gázalapú – fűtés rendszereket beépíteni, ezzel is csökkentve a város üzemeltetési költségeit, ami szintén hozzájárult ahhoz, hogy városunk vagyona az elmúlt négy évben 4 milliárd forinttal gyarapodott. A polgármester a gazdaságélénkítő tevékenységek összefoglalásával, a munkahelyteremtés gyulai folyamatainak ismertetésével zárta az elmúlt évek eseményeinek összegzését, mely utóbbinak eredményeként Gyulán 6%-ra csökkent a munkanélküliek aránya, ami a megyében a legalacsonyabb értéket képviseli.

A jövőbeni beruházások és programok témaköréhez érve, dr. Görgényi Ernő a gazdaságfejlesztésről, a Gyulahús Kft. üzemének korszerűsítéséről, a cég Béke sugárúti termelésének Kétegyházi útra történő kitelepítéséről, a déli ipari park létrehozásáról, a várfürdőn belüli gyógyászati ellátás szintjének magasabbra emeléséről, kerékpárutak helyreállításáról és az oktatási intézmények felújításának folytatásáról tájékoztatta a fórum résztvevőit.

Az előbbiek mellett a találkozón egy rendkívül jelentős, hatalmas volumenű programtervről is szó esett, amely a Szigeterőd program elnevezést viseli. Ennek keretében az élményközpontúságot és a történelmi hitelességet szem előtt tartva alakítanák vissza a gyulai várkert hajdanvolt szigetét. A szigetet – amelyen a gótikus várunkkal szemben a tavasszal megnyitandó, barokk stílusú Almásy-kastély állna – az egykori mederbe visszavezetett víz ölelné körül, a várkertbe pedig hidakon lehetne bemenni. Ennek révén unikális, Magyarországon és Közép-Európában páratlan építészeti együttessel gazdagodna városunk. Bár a beruházás sokba kerül, a fizikai feltételek adottak és az ügy korábban már Lázár János miniszter elvi támogatását is elnyerte.

A fórum zárásaként a jelenlévőknek lehetőségük nyílt arra, hogy eddig még megválaszolatlan kérdéseiket személyesen tegyék fel a városvezetőnek.  Ennek során kiderült, hogy a gyulai 1-es iskolát gyógyszállóvá kívánják alakítani, a sportcsarnoknál jövő tavasszal körforgalom épül, de a vár környéki kerékpáros közlekedés problémájának megoldása és a Tiborc utca aszfaltjának helyreállítása is tervbe van már véve. A jelenlévők arra is kíváncsiak voltak, hogy mi alapján választották ki azokat a területeket, illetve utcákat és utca részeket, ahová – a jelenleg is zajló közúti lámpák kicserélése során – új, ledes közvilágítás kerül. A polgármestertől megtudtuk, hogy a rendelkezésre álló 2600 darab ledes lámpa a város legtöbbet fogyasztó közúti világító eszközeit helyettesíti majd, amelyeket szakemberek pontos számításai alapján jelöltek ki.

  

Janics Borbála egyesületi elnök és dr. Görgényi Ernő polgármester. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba
GYULAI HÍRLAP • 2014. szeptember 13. 13:00
A Gyulai Nyugdíjasok Polgári Egyesület tagjai aktív résztvevői a gyulai közéletnek
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)