Gyulai Hírlap - Sikeresen szerepeltek a gyulaiak a szenior úszók országos bajnokságán

GYULAI HÍRLAP • B. Cs. • SPORT • 2014. szeptember 05. 17:00
Sikeresen szerepeltek a gyulaiak a szenior úszók országos bajnokságán
A legeredményesebb Békés megyei férfi versenyző Seres László lett
A gyulai szenior úszók. Fotó: Gyulai Hírlap - Súr Enikő

Immár 44. alkalommal adott a Gyulai Várfürdő otthont a szenior úszók Országos Bajnokságának, amely egyben a klub névadójának, dr. Regele Károlynak az emlékversenye. Ismét népes mezőny jött össze, Magyarország mellett még öt ország (Románia, Ukrajna, Szlovákia, Szerbia, Ausztria) versenyzői is rajtkőre álltak. 39 úszóklub 443 versenyzője küzdött a magyar bajnoki címekért.

A gyulai versenyzők ismét remekül szerepeltek, magyar bajnokok lettek a következő versenyzők: Dr. Regele Károly Szenior Úszóklub: Czuczi Mátyás (50 m gyors, 100 m hát, 200 m hát), Daka Zsolt (200 m mell), Galgóczi Krisztina (50 m gyors, 50 m pillangó), Gévay Liliána (200 m gyors, 50 m mell), Kertész Gyöngyi (50 m pillangó),  Kovács György (50 m gyors, 100 m gyors), dr. Legeza László (50 m gyors, 100 m gyors, 200 m gyors, 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó), Schriffert Józsefné (200 m gyors, 400 m gyors), Seres László (200 m pillangó, 50 m mell, 100 m mell), Zsarnóczay Helga (200 m vegyes). Triton SE, Gyula: Annus Szilvia (100 m gyors, 100 m pillangó, 200 m pillangó), Vass Gyula (200 m gyors, 200 m mell, 200 m vegyes úszás). További helyezettek: Bagi Csilla, Fehér EditMurnyák Zsuzsa, Fodor György.

A gyulai váltók is több magyar bajnoki címet szereztek. A 4x50 mix vegyes váltó I. korcsoportjában a Galgóczy Krisztina, Zsarnóczay Helga, Bagdi Ferenc, Seres László nem talált legyőzőre. A nőknél a IV. korcsoportos 4×50 méteres gyorsváltóban a Bagi Csilla, Gévay Liliana, Hambarás Edit, Kertész Gyöngyi összeállítású váltó szerezte meg a bajnoki címet. Ugyanebben a számban a II. korcsoportban ezüstérmet szerzett a Fehér Edit, Galgóczi Krisztina, Révész Irma, Zsarnóczay Helga összeállítású váltó , a VI. kcs.-ban szintén ezüstérmes lett a Schriffert Józsefné, dr. Tóth Ilona, Csepeli Pálma és Tóth Ilona összeállítású gyulai váltó. A 4×50 mix vegyes váltóban bronzérmet szerzett a Triton SE csapata Annus Szilvia, Cserkúti András, Simonné Török Mariann és Vass Gyula összeállításban. A legeredményesebb Békés megyei  férfi versenyző az idén Seres László lett.

A második napi versenyt közös vacsora zárta a gyulai Vigadóban, ahol gyönyörű környezetben szórakozhatott a nemzetközi úszósereg. Szeretnénk köszönetet mondani a támogatóknak: Gyulai Várfürdő, Gyula Város Polgármesteri Hivatala, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Magyar Olimpiai Bizottság, Sportoló Nemzet, Békés Megyei Szabadidős Klubok Tanácsa, Fani Sport, Gyulahús Kft., Dig Build Kft., Göndöcs Benedek középiskola, Gyulai Digitál Irodatechnika és Kereskedelmi Kft., Sport 2000 Üzlet, M–Modell, Póka György, Szent László Gyógyszertár, Tourinform iroda, Gerhart Stengel, Magna Cum Laude pálika, Ceglédi Optika, Fotobrill Optika, Corvin Hotel, Gyulai Pálinka Manufaktúra.