Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Búcsú a GYAKI-tól – három önálló intézményként működik tovább Gyulán az alapfokú közoktatási rendszer

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • O. Sz. • HÍREK • 2014. június 26. 12:30
Búcsú a GYAKI-tól – három önálló intézményként működik tovább Gyulán az alapfokú közoktatási rendszer
Petróczki Zoltán: A strukturális változásból a szülők és a gyerekek – a névváltozáson kívül – semmit nem fognak érzékelni
Petróczki Zoltán. Fotó: Gyulai Hírlap

Gyula Város Önkormányzatának június 26-i képviselő-testületi ülésén dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere bejelentette: szeptember elsejétől a gyulai önkormányzat által működtetett, jelenleg öt tagintézményből álló Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény (GYAKI) struktúrája megváltozik. A gyulai testület áprilisi ülésén hozta meg döntését az átalakításról. A döntés meghozatalában Gyula Város Önkormányzatának, mint működtetőnek, mindösszesen véleményezési jogköre van. A minőségi oktatás megerősítését szolgáló javaslatot egyébként a közalkalmazotti és a szülői közösségek is támogatták.

A Gyulai Hírlapnak Petróczki Zoltán, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ gyulai tankerületi igazgatója elmondta: szeptembertől a művészeti tagintézmény Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola néven alkot egy önálló intézményt, a négy általános iskolai tagintézményből pedig két önálló intézmény szerveződik. Az egyik a Gyulai Implom József Általános Iskola, amelynek tagintézményeként fog működni az 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola, a másik intézmény a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola lesz, s ennek tagintézménye lesz a Bay Zoltán Általános Iskola.

- A korábbi egyesítés elsősorban gazdasági, illetve finanszírozási természetű okai a 2013. január elsején életbelépő új iskolairányítási rendszerben meghaladottá váltak. Jelenlegi helyzetben megnövekedett az intézményvezetőkre háruló pedagógiai-szakmai irányító tevékenységek köre és mértéke, és a hamarosan útjára induló pedagógusminősítő- és tanfelügyeleti rendszer olyan speciális feladatokat kíván meg a vezetőktől, amelyek mindképpen indokolják, hogy az egyes intézmények szakmai munkáját, illetve a vezetői kört megerősítsük. Tehát a változásnak elsődlegesen szakmai okai vannak. Ha a jelenlegi és az új vezetői összlétszámot vesszük, akkor valójában ugyanakkora létszámmal működik majd a három intézmény, de most nem lesz az intézmények csúcsán egy kiemelt vezető és annak helyettese. A tagintézmények élén jelenleg álló vezetők maradnak a posztjukon. A strukturális változásból a szülők és a gyerekek – a névváltozáson kívül – semmit nem fognak érzékelni, az iskolákban folyó pedagógiai tevékenységre ez semmilyen negatív hatással nem lesz – tájékoztatta a Gyulai Hírlapot Petróczki Zoltán.

 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)