Gyulai Hírlap - Nem sikerült győzni hazai pályán a gyulai labdarúgóknak

GYULAI HÍRLAP • C. L. • SPORT • 2014. június 06. 15:00
Nem sikerült győzni hazai pályán a gyulai labdarúgóknak
A második játékrészben a 65. percben tovább növelték előnyüket a vendégek
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Várfürdő-Gyulai TFC–Videoton FC II. 2-3 (0-2).

NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 181 néző. V.: Brezovai.

Gyula: Marton Sipos, Dócza, Vincze, Kukla Okos, Kovács T. (Kondoros, 68.), Bálint, Zádori S. – Fritea (Barna, 61.), Dragan (Kristóf, 43.). Edző: Popovics Pál.

Hamar vezetést szerzett a vendégcsapat, a 11. percben egy gyors kényszerítő végén Ács kicselezte a kapust, és az üresen maradt kapuba gurított, 0–1. A folytatásban a házigazdák nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de Dragan és Zádori is nagy helyzetben hibázott. A vendégek játékosai viszont pontosan játszottak, és amikor odakerültek, kihasználták a lehetőségeiket. A 38. percben Elek elé került a labda, aki 8 m-ről a kapu sarkába gurított, 2–0.

A második játékrészben a 65. percben tovább növelték előnyüket a vendégek, miután Hudák 16 m-ről kilőtte a hosszú sarkot, 0–3. Ezután Kovács T. remek találattal szépített, a kissé kint álló kapus fölött emelt a hálóba, 1–3. Nem sokkal később Okos  egy kipattanó labdát lőtt közelről a hálóba, ezzel némi reményt felcsillantva, 2–3. A hajrában a gyulaiak kétségbeesetten próbáltak egyenlíteni, a vendégek azonban jobban visszazártak.
A három pont sorsát a jobb helyzetkihasználás döntötte el.

Popovics Pál: – Az első félidőben kimaradtak a helyzetek, a vendégek kétgólos előnyt szereztek. A szünetben megnyugtattam a csapatot, a fiúk jól küzdöttek, és akár nyerhettünk is volna.