Gyulai Hírlap - Rangadót nyertek a gyulai kézilabdás lányok

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. április 18. 20:00
Rangadót nyertek a gyulai kézilabdás lányok
A tétnek megfelelően idegesen kezdett mindkét együttes, a hazaiaknál csak a tizedik perc után állt össze a védelem
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Gyulai SE–Gyömrői VSK 26–21 (12–12).

NB I/ B-s női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 150 néző. V.: Szécsi, Szőke.

Gyula: BORSÓSBOTTÓ 12, Erdődy 4, Dávid 3, Szabó R., Lukoviczki 1. Madar 2. Csere: Nagy B. (kapus), Márkus, Asztalos, Jámbor, Semjéni, TURÁK 3, Skerl 1. Edző: Bolla Mária.

A Gyömrő legjobb góldobói: Valenta 8, Pataki 5. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5.

A tétnek megfelelően idegesen kezdett mindkét együttes, a hazaiaknál csak a tizedik perc után állt össze a védelem, ennek megfelelően a találkozó elején a vendégek vezettek, majd kiegyenlítetté vált a játék. Támadásban főként Bottó Rózsa jeleskedett, vezéregyénisége volt a gyulaiaknak. Szünet után fokozta a tempót a hazai együttes, ekkor már támadásban is ötletesebben játszottak a mieink, míg a vendégek többet hibáztak, a kapuban pedig Borsós Erika remekelt. A rangadó végére már nem volt kérdés a két pont sorsa, de a különbség nagyobb arányú is lehetett volna. Lányaink megérdemelten gyűjtötték be a két pontot, amelyet a közönség vastapssal köszönt meg. Junior együttesünk magabiztos győzelmet aratott 35-20 arányban.

Bolla Mária: – Az NB I-es junior bajnok Bottó Rózsa vezérletével fontos győzelmet arattunk az alsóházi rangadón.