Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Tizenhat partneriskola diákjai kísérletezhetnek a gyulai Erkel Gimnázium természettudományi laborjában

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • H. É. • HÍREK • 2014. március 10. 09:00
Tizenhat partneriskola diákjai kísérletezhetnek a gyulai Erkel Gimnázium természettudományi laborjában
A 480 órás projektidőszak júniusban ér véget, majd 5 éven keresztül úgynevezett fenntartási időszak kezdődik
Kémia óra a laborban. Fotó: Gyulai Hírlap - Hargittai Éva

Nagyüzemben folyik a munka péntekenként az Erkel Ferenc Gimnázium természettudományi laborjában, amikor is hetedikes és nyolcadikos nebulók vehetik igénybe a labor adta lehetőséget. Mint arról már korábban beszámoltunk, a gimnázium több mint 300 millió forintot nyert az Öveges program keretében a természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének megújítása.

- A pályázati kiírás szerint lehetővé kell tennünk, hogy a partneriskolák használják a laboratóriumot. Az intézményünk 16 partneriskolával kötött szerződést: Gyulán kívül Kétegyháza, Doboz, Sarkadkeresztúr, Komádi, Okány, Zsadány, Kötegyán, Sarkad általános iskolásaival foglalkozunk. Péntekenként két teremben, összesen 16 gyakorlatot tartanak a tanáraink. Természetesen az iskola saját diákjai is profitálnak a lehetőségből, hiszen a kémia, fizika, földrajz és biológia fakultációsok tanári irányítás mellett, de saját maguk végezhetik el a kísérleteket – mondta el a Gyulai Hírlapnak Szűcs Levente iskolaigazgató.

A diákok körében is egyértelműen nagy tetszést arat, hogy saját maguk végezhetik el a gyakorlatokat. A 12.c osztályos Enikő a gyógyszerészetire szeretne menni, ezért nagyon fontosnak tartja, hogy minél több ismeretet szerezzen kémiából. Elmondása szerint a kémiai egység 70 kísérletet tartalmaz, s valamennyit ki is tudja majd próbálni.

A labor a működését az elmúlt év októberében kezdte meg, a hivatalos átadásra 2013. december 7-én került sor. A 480 órás projektidőszak júniusban ér véget, majd 5 éven keresztül úgynevezett fenntartási időszak kezdődik.

 

Fotó: Gyulai Hírlap - Hargittai Éva
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)