Gyulai Hírlap - Újabb vereséget szenvedtek a gyulai kézilabdázók

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. február 21. 18:00
Újabb vereséget szenvedtek a gyulai kézilabdázók
A tabella ötödik helyén álló vendég együttes a találkozó elején magabiztos vezetésre tett szert
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Gyulai SE–Nyíradony VVTK 22–30 (7–15).

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 150 néző. V.: Vágó B., Vágó I.

Gyula: BORSÓSSzabó R. 7, Bottó 2, Lukoviczki 4, Gebei, Madar 1, Erdődy. Csere: Lovászné, Nagy B. (kapusok), Márkus, Kovács A. 4, Asztalos, Turák, Dávid, Semjéni 4, Skerl. Edző: Bolla Mária. Nyíradony legjobb góldobói: Lévay 9, Fábián 7, Szűcs 6.

Kiállítások: 12, ill. 16 perc. Hétméteresek: 2/0, ill., 5/3.

A tabella ötödik helyén álló vendég együttes a találkozó elején magabiztos vezetésre tett szert, hiszen pillanatok alatt 9-2-t mutatott az eredményjelző tábla. Lányaink álmosan, figyelmetlenül kezdtek, mintha ők utaztak volna négy órát, nem pedig az ellenfél. A különbség folyamatosan nőtt a bátortalan támadójátéknak és a továbbra is gyenge védekezésnek köszönhetően, így nyolcgólos hátránnyal mehettek pihenőre Szabó Renátáék. A szünet után egy teljesen más hazai csapatot láthatott a közönség, a védekezésben még ekkor is akadtak hibák, de Semjéni Heni beállításával a támadójáték hatékonysága sokat javult. Az 50. percre négy gólra is felzárkóztak lányaink, azonban a végére visszaállt a félidei nyolcgólos különbség.

A második félidőt döntetlenre hozták lányaink, de 30 perc előnyt nem lehet adni az ellenfélnek. Bolla Mária: – Az első félidő gyenge játéka miatt vesztettünk, a szünet után látottakra már lehet építeni. Ifjúsági együttesünk magabiztos győzelmet aratott a lényegesen gyengébb képességekkel rendelkező Nyíradony felett.

Az első félidőt 22-5-ös eredménnyel zárták a lányok, a végeredmény 37-11 lett az utolsó helyen álló vendégekkel szemben. A gyulai juniorok jelenleg a 9. helyen állnak 12 ponttal. Szombaton Hajdúnánásra utaznak a gyulaiak, a pontszerzés reményében, hiszen a tabellán mindössze 2 pont választja el a két együttest.