Gyulai Hírlap - Győzelmet arattak a gyulai kézilabdás lányok felett a bajnoki nyitányon

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. február 14. 18:00
Győzelmet arattak a gyulai kézilabdás lányok felett a bajnoki nyitányon
A második helyen álló orosháziak mind támadásban, mind pedig védekezésben felülmúlták a mieinket
Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Gyulai SE–OXXO Energy Orosházi NKC 21–32 (12–17).

NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 300 néző. V.: Bujdosó, Horváth V.

Gyula: BorsósSZABÓ R. 7, Bottó 4, Lukoviczki 4, Gebei 1, Madar 2, Erdődy. Csere: Lovászné (kapus), Márkus, Skerl, Asztalos, Turák, Semjéni, Dávid 1, Kovács A. 2. Edző: Bolla Mária.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/2, ill., 7/7.

Kezdetben nehezen születtek a gólok, a 10. percben még csupán 5–3 állt az eredményjelzőn a vendégek javára a vasárnap esti megyei rangadón. A második helyen álló orosháziak mind támadásban, mind pedig védekezésben felülmúlták a mieinket, akik mélyen tudásuk alatt játszottak. A játékrész második felére kiegyenlítettebbé vált a játék, de ez csak ahhoz volt elegendő, hogy nem nőtt tovább a különbség a két csapat között.

A szünet után a támadójátékunk ötlettelen és eredménytelen volt, a 41. percben sikerült először gólt lőni a második félidőben, azonban a vendégek ekkor már behozhatatlan előnyre tettek szert. Bolla Mária:

– A játékuk még nem kellően állt össze, ezért a jóval ideálisabb feltételekkel rendelkező ONKC könnyed győzelmet aratott.

Vasárnap 17 órakor ismét hazai környezetben lépnek pályára lányaink – a javítás reményében –, az ötödik helyezett Nyíradony együttesét fogadják a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. Juniorjaink 15 órakor játszanak.

GYULAI HÍRLAP • 2014. február 14. 18:00