Gyulai Hírlap - Sima serdülősiker

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. december 02. 12:00
Sima serdülősiker
Gyulasport NKft.–Köröstarcsai DSE 38–15 (20–4)
A serdülő leányok kézilabda-bajnokságának 13. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Köröstarcsai DSE együttesét látta vendégül december 1-jén a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A gyulai lányok a kiírás szerinti utolsó mérkőzésen parádés játékkal szerettek volna nyerni a sereghajtó ellen.
____Eredeti-GYHRCSD_0017.JPG

Ez is bent van!

Gyulasport NKFT.: Szelezsán-Gyepes R. 7, Szabó L. 16/5, Felczán Cs. 1, Szappanos R. 6, Balázs E. 2, Bicskei B., Hudák (kapus), Braun 1, Tóth 2, Csatai 3/2, Anderlik, Kiss, Juhász Edző: Majorné Horváth Izabella.

Majorné Horváth Izabella lányai erre a mérkőzésre is komolyan koncentráltak, nem befolyásolta játékukat az ellenfél tabellán elfoglalt helyezése. Ennek megfelelően a gyulai csapat már a mérkőzés elején mind támadásban, mind védekezésben felülmúlta ellenfelét. Szabó Leila labdaszerzései, Gyepes Rita és Szappanos Réka góljai szinte az egész félidő alatt nyomás alá helyezte a köröstarcsai csapatot. Jól példázza ezt, hogy a félidőt 20–4 állással fejezték be csapatok.

____Eredeti-GYHRCSD_0012.JPG

A második félidőben játéklehetőséget kaptak a fiatalabb korosztályt képviselő játékosok is, ezért a szimpatikusan kézilabdázó vendégek kissé felszabadultabban építhették támadásaikat, és Kovács Alíz 12 góljának is köszönhetően több góllal felzárkóztak a fürdővárosi gárdához. A felzárkózás azonban csak egy bizonyos fokig sikerült, hiszen a vége 35–18-as gyulai győzelem lett.

A Gyulasport NKft. serdülő csapata elsöprő győzelmével jelenleg a tabella negyedik helyéről vonulhat a szünetre és készülhet a januári összecsapásokra.