Gyulai Hírlap - A játékvezető hibája is kellett az érdemtelen bukáshoz

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. november 13. 10:25
A játékvezető hibája is kellett az érdemtelen bukáshoz
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Szigetszentmiklós FC 2–3 (0–0)
____Eredeti-P1100473.JPG

...és a játékvezető döntött

Gyula: Krnács–Bogdán, Szántó, Szabó Zámbori–Katona, Ferenczi, Sipos, Nagy–Styecz, Balogh (Okos). Megbízott edző: Szentléleki Béla.

A labdarúgó NB III. közép csoportjának 15. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata a Szigetszentmiklós gárdáját fogadta november 12-én az Id. Christián László Városi Sporttelepen. A tabella 16. helyén álló gyulai együttes a tizenhárom győzelmet számláló listavezetővel próbálta meg felvenni a versenyt.

A BÜFÉ TIPPJE

Az ezerarcú Cézár ítélete szerint a hazai csapatnak buknia kell, mégpedig alaposan. A listavezető, 12 mérkőzést nyerő vendégcsapatnak egyértelműen oda lehetett adni a mérkőzést, még a kezdő sípszó előtt. Abban mindenki egyetértett, hogy tisztes helyállást várunk a Szentléleki-legénységtől.

A hazai helytállást még az időjárás segítette, hiszen a nagy mennyiségű leesett csapadék a fürdővárosiakat zavarta kevésbé. A felázott talaj rendre becsapta a szigetszentmiklósi játékosokat, ezzel is segítve a hazai védők munkáját. Az eső miatt nem tudott érvényre kerülni a vendégjátékosok jobb egyéni képzettsége.  Az első félidőben a vendégcsapat irányította a játék képét, ám a hazaiak hősiesen védekeztek, sőt még egy-két támadást is vezetett a vendégkapura. A félidő a gyulai védekezés és a szigetszentmiklósi gyenge támadásépítés sorminta alapján zajlott, aminek a végeredménye: 0–0. Ez a félidei eredmény minden szurkolót elismerésre sarkallt.

A második félidő rögtön mágiával kezdődött, hiszen az 53. percben egy elcsent labdát Balogh parádés mozdulattal emelte a Pest megyei hálóba (1–0). A folytatásban is a gyulaiak percei következtek, hiszen Balogh villámgyors elfutását csak szabálytalanul tudta megakasztani a vendégvédő, de piros lap helyett csak sárgát mutatott fel neki a játékvezető. Így szabadrúgás következhetett. A bíró döntése a látottak alapján enyhe ítélet volt, és mint az a találkozó végén kiderült, mérkőzéseldöntő jelentőségű. A listavezető feszültsége kézzel foghatóvá vált, amikor a 60. percben a vendégek frissen lecserélt játékosát kiállították a kispadról. A pest megyei együttes aggodalma csak tovább gyűrűzött, amikor a Szentléleki-mágia tovább fokozódott. Történt ugyanis, hogy a védők megingását a villámléptű Balogh váltotta gólra a 67. percben, így a tizennégy mérkőzésből tizenhármat megnyerő Szigetszentmiklós kétgólos hátrányba került (2–0).

Az eredmény azonban nem tartott sokáig, hiszen a „varázslat” alól felébredő vendégek a 69. percben szépítettek (2–1).  Az egyre jobban védekezésbe vesző hazaiak teljesen magukra húzták vendégeiket. A Szigetszentmiklós ekkor tovább fokozta a nyomást. A 75. percben Krnácsnak kellett hatalmasat mentenie, majd a 81. percben az egyenlítést is sikerült kicsikarnia a vendégeknek (2–2).

A meccs csattanójaként a 87. percben a Szigetszentmiklós megszerezte győztes gólját (2–3), amire már nem volt hazai válasz. Egygólos hazai vereséggel ért véget a találkozó. Amennyiben a játékvezető megadja a jogos kiállítást, úgy a Szentléleki Béla vezette legénység egészen más eredmény tudott volna elérni, akár négy helyet is ugorhatott volna a tabellán.