Gyulai Hírlap - Erőnlétileg és technikailag is felülmúlták ellenfelüket a gyulai futsalos lányok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. szeptember 27. 17:30
Gyulai Amazonok–ELTE-BEAC 6–3 (1–0)
A Női Futsal Magyar Kupa első fordulójában az ELTE-BEAC csapatát fogadták a Gyulai Amazonok szeptember 25-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. Mindkét csapat nagy erőket képviselt, hiszen a vendégek tavaly a 3., a gyulaiak pedig az 1. helyet szerezték meg a másodosztályban.
____Eredeti-GYHRCSD_026.JPG

Már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést a fürdővárosiak, az első gólra mindössze négy percet kellett várni, Perjési Rita értékesítette Fülöp Diána jó ütemű passzát. A félidő végéig ez az eredmény nem változott, a Fülöp Diána által mozgatott hazaiak végig kezükben tartották a mérkőzést.

____Eredeti-GYHRCSD_012.JPG

A második játékrészben még nagyobb iramra kapcsoltak az amazonok, a mérkőzés legnagyobb részében erőnlétileg is felülmúlták a vendégeket. Kurai Nikolett gyönyörű fejes gólja után már 2–0 állt az eredményjelzőn, de Vida Orsolya vissza hozta a reményeket az ELTE csapatának. Bálint Rebeka gyors válasza után egy öngóllal, valamint Lovas Nikoletta találatával már 3–3 állt az eredményjelzőn, így jöhetett a kétszer 5 perces hosszabbítás. A két csapat közötti különbség ekkor ütközött ki igazán, amikor Perjési mesterhármasa után Bálint Rebeka még egy gólt szerzett, így a hosszabbítás perceiben kialakult a 6–3-ás végeredmény.

A 2. fordulóban ismét hazai pályán játszanak az amazonok, ezúttal a tavalyi évben az NB I.-ben 5. helyet megszerző Debreceni AC lesz az ellenfél a legjobb nyolc közé jutásért.

____Eredeti-GYHRCSD_049.JPG

– Nagyon örülök a továbbjutásnak, hiszen egy NB I.-es klubbal tudjuk majd összemérni tudásunkat a 2. fordulóban. Ezen a mérkőzésen megmutatkozott, hogy rendkívül jó alapozó időszakon vagyunk túl a csapattal, erőnlétileg és technikailag is felül tudtuk múlni ellenfelünket. Kiemelném Deák Márta kapusunk teljesítményét, az egész mérkőzésen szinte hiba nélkül védett. Gratulálok a csapat minden egyes tagjának! – nyilatkozta a mérkőzés után Molnár Zoltánné vezetőedző.

A csapat tagjai: Deák M., Perjési R., Fülöp D., Pilán T., Erdélyi A. Cserék: Kurai N., Szilágyi Zs., Bálint R., Molnár Á. Gólszerzők: Perjési R. (3), Bálint R.(2), Kurai N.