Gyulai Hírlap - Egyre mélyebb a nyúl ürege

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. szeptember 11. 10:19
Egyre mélyebb a nyúl ürege
Mórahalom VSE–Várfürdő-Gyulai Termál FC (2–0) 3–1
Labdarúgás NB III.-as mérkőzés. Mórahalom V.: Jakab Árpád. Gyula: Harman–Kerekes (Bogdán), Ferenczi, Szabó, Zámbori–Polonio-Guerreiro, Sipos, Nagy G. (Okos)–Kormos, Styecz (Burai), Balogh M. Vezetőedző: Őze Tibor.

őze tibor vezetőedző

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett

A mérkőzés előtt több szurkoló egybehangzóan állította, hogy itt az idő elkezdeni a „három pontok” gyűjtését. Erre a legjobb ellenfélnek ígérkezett – az akkor még tizenhatodik – mórahalmi gárda.

A mérkőzés első félidejét a csapatok visszafogottan kezdték, már-már úgy tűnt, senki sem akar gólt szerezni. Aztán a félidő második felében a Mórahalom úgy döntött, focizni fog. Előbb a 27. percben Crkvenjakov (1–0), majd a 36. percben Fodor vette be a gyulaiak kapuját (2–0). A félidő hátralévő részében sem tudott változtatni a Termál FC, így két mérettel nagyobb zakóval mehettek az öltözőbe.

A második félidőben már igazi „viharsarki” mentalitással lépett ki a gyepre a gyulai csapat. Bár gólveszélyes szituációt nem tudtak kialakítani, egyre jobban átvették a játék irányítását. A nyomás a 79. percben érett góllá, amikor is Okos bólintott Halász kapujába (2–1). A gyulai gárda a gólt követően még jobban növelte az offenzívát. Ahogy a Termál FC-nél már megszokott, a gólhelyzetek utolsó taktusa mindig falsra sikeredik. Nem volt ez máskéni most sem, legalább két ordító helyzet maradt ki. És hogy a csongrádi túra még jobban fájjon, a 93. percben Crkvenjakov újra Harman kapuja felé fordította góllövő cipőjét (3–1).

Vereségével a Várfürdő-Gyulai Termál FC a 12. helyre zuhant vissza a tabellán, és kíméletlen győzelmi kényszerben várja itthon a Paksi FC II. csapatát. A baj az, hogy azt a mérkőzést is gólra játsszák majd.