Gyulai Hírlap - A gólzáport elkerültük, a vereséget nem

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. szeptember 05. 09:00 • Frissítve: 2016. szeptember 05. 10:30
A gólzáport elkerültük, a vereséget nem
Várfürdő-Gyulai Termál FC–Budafoki MTE (0-0) 0-1
Labdarúgó NB III.-as mérkőzés, Gyula, Id. Christián László Városi Sporttelep. V.: Nagy N. Gyula: Harman–Bogdán, Ferenczi, Szabó, Zámbori (Szántó)–Okos (Burai), Sipos, Kormos, Polonio-Guerreiro–Styecz (Nagy), Balogh. Vezetőedző: Őze Tibor.

A Budafok csapata győzni jött Gyulára

Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett

A büfé tippje

Első utunk újra az ezerarcú cézárhoz, azaz a büfé látogatóihoz vezetett. Itt megtudtuk, hogy bár rendkívül nehéz mérkőzés elé néz a Termál FC, de azért bízhatunk a csapatban, nem hagynak minket cserben. Az egyik törzsszurkoló szerint az a baj, hogy a fiúk mindig elfelejtik, hogy ezt gólra játsszák.

Mérkőzés előtti nyilatkozatok

Prukner László: – Igyekeztünk a hazai csapatot feltérképezni. Tudjuk róluk, hogy az ő szereplésük is eléggé vegyes, ahogy a miénk sem a legjobb. Őze Tibor kollégámat is ismerem, jó barátságban is vagyunk, így tudom, hogy stabilan összerakta ezt a csapatot. Az a kérdés, hogy menyire tudjuk mi ráerőltetni az akaratunkat a hazai csapatra. Vagy ők hogyan tudnak egy olyan váratlant előhúzni, amihez nekünk kell alkalmazkodni. Én nagyon nehéz mérkőzésre számítok, de nagyon szeretnénk megnyerni a mai meccset.

Őze Tibor: – A mai ellenfelünk a csoport talán legjobb csapata. Más céljaik vannak, mint nekünk. A mi célunk a biztos bentmaradás, és természetesen minél előrébb végezni a táblázaton, ők bajnoki győzelemre törnek. Úgy megyünk a pályára, hogy kihozzuk magunkból a maximumot, és ebben az esetben a pontszerzés is elképzelhető. Ha nagyon-nagyon összejönnek a dolgok, akkor a győzelem sem elképzelhetetlen. Az elmúlt két mérkőzésen már elégedett voltam a csapattal. Dabason az eredménnyel, Szekszárdon pedig a mutatott játékkal. Most ez a csapat nincs messze attól a szinttől, amit el lehet várni.

Fekete Imrét nyolcvanadik születésnapja alkalmából köszöntötték

A mérkőzés kezdése előtt egy megható pillanatnak lehettünk tanúi. A szurkolók baráti társasága és a klub vezetése köszöntötte a csapat egyik törzsszurkolóját, Fekete Imrét nyolcvanadik születésnapja alkalmából.

A Budafok csapata győzni jött Gyulára, és ennek „hangot is adott”, hiszen már a mérkőzés első perceiben helyzeteket teremtettek Harman kapujánál. A válasz nem késett sokáig, hiszen a negyedik percben a hazai gárda rontott tiszta helyzetben. Az első tizenöt percben négy komoly vendégtámadás jelezte a vendégek három pont iránti igényét. A Termál FC visszavontabb játéka a stabil védekezés, a középpálya szűrése és a lehetséges kontratámadás háromszögére épült. A vendégcsapat rendre odaért a gyulai kapu elé, de komoly helyzetet a félidő első részben nem tudtak kialakítani. A hazaiak láthatóan a Balogh Milánra épített gyors kontrákban bíztak, a védők azonban sorra kapcsolták le a hazai rohamokat. A Budafok taktikus és szépen felépített játékát néha attraktív megoldásokkal tarkította. A félidő vége felé kétszer is betalálhatott volna a pesti csapat, ám előbb ajtó-ablak helyzetben rontottak, másodszor pedig Harman remekül hárított kétszer egymás után (0-0).

Az első félidőben nem született gól

A második félidőben igazi viharként rontott a hazaiaknak a vendéggárda. Több kapura lövést és hazai mentést feljegyezhettünk, érezni lehetett, hogy Prukner László tanítványai döntésre akarják vinni a mérkőzést. A nyomás hamar meghozta eredményét, egy bedobás utáni kifejelt labdát Ladányi tizenhat méterről lőtt kapura, a játékszer Harmanon megpattanva jutott a gyulai kapuba (0-1). A Budafoki MTE a gólt követően sem állította le offenzív taktikáját. Sorra jutottak el a gyulai tizenhatos tájára, és folyamatos munkára kényszerítették a hazai védőket. A 70. percben felkínálta magát az egyenlítés, de az óriási helyzetben újra csak hibázni tudtunk. Ezután a vendégek szinte eldugták a labdát. Ezt olyan szépen csinálták, hogy a mérkőzés végéig nem sok említésre méltó esemény történt. Az unalmas percekben a labdaszedő gyerekek dekázással, a szurkolók a vendégek buszvezetőjének szekálásával szórakoztatták magukat.

A második félidőben igazi viharként rontott a hazaiaknak a vendéggárda

A Várfürdő-Gyulai Termál FC csapata fokozatosan fejlődik, a tavalyi hibák kijavítása folyamatos. Az aranyérem egyik várományosa ellen kiváló mérkőzést tudott felmutatni a hazai csapat. A folytatásban a jelenlegi tizenhatodik Mórahalom csapata ellen kezdheti meg a három pontok begyűjtését a Termál FC.