Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Halász János az állam szuverenitásáról beszélt augusztus 20-án Gyulán

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2016. augusztus 20. 23:40
Halász János az állam szuverenitásáról beszélt augusztus 20-án Gyulán
A fürdővárosban táncszínházi előadással és tűzijátékkal ünnepelték az államalapítást
____Eredeti-GYHRCSD_012.JPG

Halász János a tószínpadon mondta el ünnepi beszédét 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Csak akkor leszünk sikeresek, akkor fogunk gyarapodni, ha határaikon belül rend van, és államunk szuverenitása nem forog veszélyben – jelentette ki Halász János országgyűlési képviselő, a Magyar Művészeti Akadémia felügyelőtestületének elnöke augusztus 20-án Gyulán.  

A Minden Magyarok Nemzetközi Néptáncfesztiválja keretében megtartott Szent István-napi ünnepségen Halász János úgy fogalmazott: augusztus 20-án Szent Istvánra és azokra a magyarokra emlékezünk, akik történelmünk során elszántan védték az országot, a magyar államiságot.

– István külpolitikájában mindig békére törekedett, és ehhez szövetségeseket keresett, ugyanakkor ha külső veszély fenyegette, akkor soha nem állt feltett kezekkel, nem várt másokra, hanem megvédte országát – mondta az országgyűlési képviselő. Hozzátette: Szent István „egyszerre volt rendpárti és vendégszerető, méltányos és kemény, igazságos, de törvényeinket mindenáron betartató”.

– Államalapító királyunk felismerte, hogy a megmaradás, az egységes nemzet feltétele saját intézményeink létrehozása, szigorú törvények megalkotása, határaink ellenőrzése, és nemzeti kultúránk létrejötte – hangsúlyozta, majd hozzátette, hogy a Szent István-i alapok ma is érvényesek.   

Halász János ünnepi beszédében aláhúzta: Gyula történelme során egyszerre volt stratégiailag fontos hadászati pont és kiemelt szellemi, kulturális centrum. „A város ma is a magyar kultúra egyik fellegvára, emellett jelentős átkelőhely az ország délkeleti határán” – emelte ki.

Az országgyűlési képviselő azt is mondta: „a kultúra az egyik legfőbb erőforrásunk, közösségeink építésének legfontosabb kötőanyaga”. A gyulai néptáncfesztivál kapcsán kifejtette: „a népművészet közös művészeti anyanyelvünk”.

A rendezvény második napja a Duna Művészegyüttes táncszínházi előadásával és tűzijátékkal zárult. A további programokról itt olvashat. 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)