Gyulai Hírlap - Az eső sem tartotta vissza a Fight Night gála szurkolóit

GYULAI HÍRLAP • Sz. E.SPORT • 2016. június 07. 16:15
Az eső sem tartotta vissza a Fight Night gála szurkolóit
A gyulai eseményt kiegyenlített meccsek, jól válogatott párosok jellemezték
A gyulai vár tövében rendezték meg a harmadik Fight Night gálát június 5-én. A szervezők a kiválasztott történelmi helyszín különleges atmoszférájától speciális harci hangulatot vártak, ami meg is érkezett, néhány milliméter csapadék kíséretében. Ám az időjárás ezúttal sem a harcosokon, sem a közönségen nem talált fogást, a rendezvény idén is rengeteg szurkolót és izgalmas mérkőzéseket hozott magával.
____Eredeti-GYHRCSD_030.JPG

A harmadik Fight Night gálát a Pörköltkirály fesztivál keretében rendezték meg a várkertben

Az esemény 17 órakor előmérkőzésekkel indult, majd 18 órakor startolt el a gála, és haladtak a meccsek az egyre keményebb harcosok mérkőzései és az egyre nagyobb izgalmak felé. A legnagyobb tét talán a békési Kádas Gábor és kihívója, a temesvári Gieszer Eduard mérkőzésén volt, ahol a WFC Junior Profi Nemzetközi Bajnoki címért folyt a küzdelem. Kádas izgalmas meccset vívott román ellenfelével 5x2 percben, aminek a legvégén egyhangú pontozással nyerte meg címet.

Kádas tavasszal legyőzött ellenfele, Góman Renátó ezúttal a temesvári Radu Todorral mérkőzött meg 3x3 percben, K-1 szabályrendszerben. Az első menet egyértelműen az övé volt, a második kör kiegyenlítetten zajlott, ám a harmadikban inkább Radu Todor felé billent a mérleg. A pontozóbírók a könnyebb döntés érdekében végül egy extra menet mellett döntöttek, ami Góman már nem vállalt be, így ellenfele karja lendült a magasba a mérkőzés végén.

Újra kiderült az is, hogy Hocz Csabával harcolni nem a legegyszerűbb dolgok egyike, még olyan rutinos és kiváló versenyzők számára sem, mint az ózdi Beszterczei Rajmund, akivel szemben, kemény küzdelemben végül háromszögfojtással nyert az East Warriors harcosa. Hocz számára ez alkalommal különösen nagy volt a tét, mert innentől már csak egy győztes mérkőzésre van szüksége ahhoz, hogy jogosultságot szerezzen a szentpétervári Eb-n való részvételre.

Székács Ádám és Saragut Sornchai thaiföldi versenyző küzdelmében a magyar fiú karfeszítéssel fejezte be a meccset a messziről jött vendég számára. Ugyanígy nyert az East Warriors indulója, Kristóf Bálint budapesti ellenfele, Kelemen Zsolt ellen.

Géczei Róbert a tavalyi K-1 négyes tornán már legyőzte kihívóját, Sorin Galeat, de a román harcos úgy érezte, ezúttal nagyobb erőbedobásra és koncentrációra lesz képes a mérkőzésen. Számításai nem jöttek be, kettejük közül ezúttal is Géczei bizonyult jobbnak, aki pontozásos győzelmet aratott kihívója felett.

A gála befejeztével Niedermayer Zsolt szervezőt kérdeztük a folytatásról, aki lapunknak elárulta: amíg az esemény ilyen népszerű, a szervezők természetesen azon lesznek, hogy a következő év tavaszán újra összejöjjenek a harcosok, hogy egy újabb Küzdelem Napján mérjék össze tudásukat.