Gyulai Hírlap - Nincs mese, ha jön a helyzet, azt ki kell használni

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. május 22. 10:17 • Frissítve: 2016. május 22. 13:17
Nincs mese, ha jön a helyzet, azt ki kell használni
Gyulai Termál FC–Komlói Bányász SK KFT. 1–1 (0–0)
____Eredeti-GYHRCSD_001.JPG

itt még bármi lehetett volna

NB III.-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, Id. Christián László Sporttelep V.: Csontos D.. Gyula: Szarvasi – Ferenczi, Szabó Cs., Turcsek, Sajti – Burai (Tóth), Sipos, Katona – Okos (Barna), Styecz, Balogh M. Edző: Szekeres Lajos.

Az NB III. közép csoportjának 32. fordulójában a Gyulai Termál FC és a Komlói Bányász SK találkozott egymással május 21-én 18 órai kezdettel. Ahogy az lenni szokott, először a büfé lelkes közönségének véleményére voltunk kíváncsiak. A szurkolók tippje az volt, hogy a sok hiányzó és gyatra helyzetkihasználás miatt gyenge mérkőzésre, akár vereségre is számíthatunk.

Ennek megerősítésére már a 3. percben egy védőhiba miatt sikerült helyzetet kialakítani a vendégkapu előtt. Azonban a gyulai játékos „ajtó-ablak helyzetben” a kapu mellé lőtt. A következő perceket a passzolgatás és az ívelés jellemezte, de ez komoly lehetőséget egyik oldalon sem hozott. Ezután egészen a 12. percig kellett várni az első „talpraugrasztó” szituációra, amikor is egy beadás utáni életerős lövés kevéssel a komlói kapu előtt zúgott el. A 20. percben újabb indítás utáni ziccer következett, de a befejezés ezúttal is bizonytalan volt. Ekkor a szurkolók egybehangzó véleménye szerint már 3 góllal kellett volna vezetnie a Termál FC-nek.

____Eredeti-GYHRCSD_010.JPG

ez a helyzet is kimaradt

A két csapat közti különbséget jól jellemzi, hogy az első komoly vendéghelyzetre egészen a 26. percig kellett várni. Az első félidőben a gyulaiak könnyedén eldönthették volna a 3 pont sorsát, ám mégis 0–0-val mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőben tovább folytatódott a küzdelem a pályán. Rengeteg eladott labda, pontatlan indítás és hibás technikai megoldás keserítette mindkét szakvezető életét. A középpálya gyakorlatilag átjáró ház volt az egész mérkőzés alatt. A játékot még mindig a hazai gárda irányította, és ez az 57. percben egy helyzetben góllövési lehetőséggé érett, ám – ahogyan a mérkőzés egésze alatt – most is csak a kapu mellé sikerült találni. Nem sokkal ezután büntetőt végezhetett a Termál FC. A 63. percben a sokadik menetrendszerű gyulai kontrát csak szabálytalanul tudták megállítani a komlóiak, így a bíró jogosan mutatott a 11-es pontra. A lövéshez Sipos Krisztián készült, és ebben az esetben biztos lábbal juttatta a kapuba a labdát (1–0).

A Komló érthető módon felpörgette játékát, és mindent megpróbált az egyenlítés érdekében. Rendre meg tudták zavarni az egyébként jól védekező hazai védőket, és elértek a gyulai kapu előterébe. A gólt mégis egy rögzített szituáció hozta meg a 74. percben. Egy jogosan megítélt szabadrúgást végezhetett el a bányász csapat, amikor is Valkovics jól helyezett lövése után a labda a gyulai csapat hálójába vágódott (1–1).

____Eredeti-GYHRCSD_024.JPG

közelharcban egy szem gyulai

Fotó: Gyulai Hírlap – Ruszynák Csaba

Az iramra eddig sem lehetett panasz, ám érthető módon mindkét csapat elégedetlen volt a döntetlennel. Ezért erősen meghajtották az utolsó negyed órát a játékosok. A 77. percben a hazai csapat kemény lövését kellett vetődve védenie a vendégkapusnak. Ezután újra a mezőnyjátéké volt a főszerep, azonban komoly helyzet már nem akadt a mérkőzésen.

A döntetlen azt is jelentette, hogy a Termál FC-nek nem sikerült a visszavágás, és maradt pillanatnyilag a 12. helyen a bajnokságban.

– Több komoly lehetőséget hagytunk ki a mérkőzés alatt, ha ezeket értékesíteni tudjuk, megérdemelten lehetett volna miénk a három pont – nyilatkozta a Gyulai Hírlapnak Szekeres Lajos.