Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Nem mindegy, hány métert vagy kilométert tesz meg egy mentő a beteggel

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • K. M. • HÍREK • 2016. április 30. 11:00
Nem mindegy, hány métert vagy kilométert tesz meg egy mentő a beteggel
Tudományos konferenciát tartottak Gyulán az invazív katéteres laboratórium átadása alkalmából
Tudományos konferenciát rendeztek az invazív katéteres laboratórium átadása alkalmából április 29-én a gyulai városháza dísztermében. A rendezvény fővédnöke dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, valamint prof. dr. Forster Tamás, a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezető tanára volt.
____Eredeti-DSCN2310.JPG

a konferencia megnyitója a városháza dísztermében

Fotó: Gyulai Hírlap – Kulcsár Mária

Dr. Jambrik Zoltán PhD, a gyulai Invazív Kardiológiai Részleg vezetője, az ülés szervezője a Gyulai Hírlapnak elmondta, hogy a tavaly létrejött új szívkatéteres laboratórium új épületbe költözött, az új részlegben minőségi ellátást tudnak nyújtani a betegnek, ahogy a kollégák munkakörülménye is sokat javult az új környezetben. Előadást egyrészt a helyi és megyei kardiológus kollégák tartanak, de erre a napra érkeztek Gyulára szegedi és budapesti vezető kardiológusok is, hogy a tapasztalataikat megosszák a jelenlévőkkel.

– Egy nagyon nívós, színvonalas programot sikerült összeállítani, mintegy száz hallgatóra számítunk, és elmondhatom azt is, hogy ennek az eseménynek lesz majd folytatása. Célunk az, hogy időközönként mi, kardiológusok is összeüljünk Gyulán, mert a tapasztalatcsere nagyon hasznos tud lenni.

Dr. Kovács József országgyűlési képviselő, a megyei korház korábbi főigazgatója az egészségügyi intézmény múltját és jelenét tekintette át köszöntőjében.

Dr. Görgényi Ernő polgármester elmondta, hogy közösségi ügynek számít a rendezvény: mert ha az egészség fontos egy közösség életében, az egészségügynek mindenképpen kiemelkedő jelentőségűnek kell lennie.

– Nagyon fontos nekünk, gyulaiaknak ez az ellátás, mert a szívinfarktusnak az a formája, ami a koszorúér teljes elzáródásával jár együtt, gyors beavatkozás kíván. Ennek az infarktusnak az esetében minden perccel nő a véglegesen elhalt szívizom nagysága. Ezért nem mindegy, hogy csak néhány métert kell egy mentőnek a súlyos beteggel megtenni, vagy éppen Szegedre, Debrecenbe kell őt elszállítani. Ezért is kell megbecsülni ezt az lehetőséget, örülni annak, hogy városunk ezzel a szolgáltatással is tudja a lakosság egészségbiztonságát növelni – hangzott el a városvezető beszédében.

Az ülésen bemutatták és ismertették a nemrég megjelent „Az EKG-tól a szívkatéteres vizsgálatokig: A kardiológiai ellátás története Gyulán” című könyvet. A jelenlévők előadásokat hallgattak meg a modern gyógyszeres kezelésről és az invazív kardiológiai beavatkozásról. A tudományos konferencia résztvevői megtekintették a megyei kórház szívkatéteres laboratóriumát és az Invazív Kardiológiai Részleget. 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)