Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - A november a gyulai gazdálkodók számára is a pályázatokról szól

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Cs. É. • HÍREK • 2015. november 18. 10:00
A november a gyulai gazdálkodók számára is a pályázatokról szól
Fontos változása, hogy a pályázati kérelmeket ezentúl csak elektronikus úton lehet beadni
A november 7. és december 7. közötti időszak a gazdálkodók számára a korszerűsítésekre, fejlesztésekre vonatkozó pályázatok benyújtásáról szól. Az igénybevételi lehetőségekről, valamint a fő változásokra vonatkozó figyelem felhívása érdekében szervezett szakmai tájékoztató fórumot nemrég a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Megyei Igazgatósága és a Békés Megyei Önkormányzat „A Vidékfejlesztési Program Pályázati lehetőségei” címmel. A polgármesteri hivatal kistermében három témakörben tájékoztatták a gazdálkodókat.
____Eredeti-GYHRCSD_0012.JPG

agrárfórum a gyulai polgármesteri hivatalban

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Zalai Mihály, a Békés Megyei Önkormányzat közgyűlésének elnöke köszöntőjében kiemelte, hogy ezek a fórumok kettős jelzésűek, mivel megmutatják, hogy a gazdálkodók közül egyre többen használják a támogatási rendszert, számukra pedig visszaigazolást adnak a gyakorlati igényekről, amikhez a jövőben a pályázatok kiírásait tudják igazítani.Az elmúlt pályázati időszakban sokak számára gondot jelentett az önerő megteremtése, ez a jövőben változni fog, valamint az idők során az is egyre inkább megmutatkozik, hogy a gazdálkodók pályázási rutinja is egyre nagyobb.

A fórum három előadója közül elsőként a Békés Megyei Önkormányzati Hivatal képviseletében Vlcskó Bence a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében ismertette a megyei fejlesztési lehetőségekre lehívható támogatásokat. A főként önkormányzatok és önkormányzati tulajdonban lévő gazdaságokból álló kedvezményezettek pályázati lehetőségeinek felsorolása mellett azokat a csatlakozási pontokat is megmutatta, ahol a kisebb vállalkozások társulhatnak a megyei szinten mintegy 58 milliárd forint igénybevételéhez. Ez főként az ipari parkok kialakítására, turisztikai fejlesztésekre, útfelújításra és -karbantartásra, óvoda- és bölcsődefejlesztésekre, valamint helyi piacok, vásárcsarnokok kialakítására, közlekedés-, energetikai fejlesztésekre és egészségügyi alapellátásokra vonatkozik.

A vidékfejlesztési program lehetőségeire és fő változásaira a NAK Békés Megyei Igazgatósága képviseletében Csányi Marianna körzetvezető falugazdász hívta fel a figyelmet. Az előző ciklushoz képest a 2020-ig terjedő időszak fő változása, hogy a pályázati kérelmet csak elektronikus úton lehet beadni, de a számítások módja is megváltozott, valamint az időközi és záró kifizetések terén is történtek módosítások.

A szakember ismertette az állattenyésztés és kertészeti fejlesztésekhez tervezett támogatások igénybevételi lehetőségeit a régióra vonatkozó összeg mértéke szempontjából, valamint a kedvezményezetti csoportokat is. A november 7. és december 7. közötti pályázati kiírás forrásai rendelkezésre állnak ültetvénytelepítés és -fejlesztés, kertészeti technológia (hűtés, tárolás) kialakítására, gépberuházásra, állattartó telepek (sertés, baromfi, szarvasmarha, juh, kecske esetén) korszerűsítésére, valamint vízgazdálkodás fejlesztésére.

Csányi Marianna egy újabb előadásban a pályázás gyakorlati menetét, és az abban eszközölt változásokat ismertette. Felhívta a figyelmet arra, hogy amíg a gazdálkodási év korábban szeptember 1-jétől augusztus 31-ig terjedő időszak volt, mostantól a naptári év számít annak, így a gazdálkodási napló időszaka is ennek megfelelően változik. Elmondta, hogy a pályázati kérelmek saját ügyfélkapun keresztül is beadhatók, de meghatalmazottként a kamara is tud ebben az eljárásban segíteni. A falugazdász kitért a területi lehatárolás módjaira, ismertette az általános követelményeket és kötelezettségvállalásokat, jogosultságokat és kritériumokat, ismertette az értékelési szempontokat, és azt is, hogy mi nem támogatható.

Harmadik előadóként Rákóczi Attila, az MVH Békés Megyei Kirendeltségének vezetője gyakorlatias tanácsaival az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) kifizetésekkel kapcsolatos kérelem beadására vonatkozó felkészülést segítette, majd a gazdálkodók kérdéseit is megválaszolta. 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)