Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Gyula városában megkezdték az átállást az alternatív energiaforrások használatára

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • O. Sz. • HÍREK • 2015. augusztus 17. 16:00
Gyula városában megkezdték az átállást az alternatív energiaforrások használatára
Hamarosan megkezdheti az áramtermelést a gyulai Erkel Gimnázium naperőműve
Az Erkel Ferenc Gimnázium oktatási épületén elkészült a napelemes háztartási méretű kiserőmű, a műszaki átadás megtörtént – jelentette be dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere augusztus 17-ei sajtótájékoztatóján. A városvezető elmondta, a szolgáltatónál elindított üzembehelyezési eljárást követően megkezdhetik az áramtermelést a napelemek.
____Eredeti-_DSC8843.JPG

dr. görgényi ernő, Megyeri Sándor és Molnár Csaba pályázati munkatárs az erkel ferenc gimnázium előtt

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

A Gyulai Hírlap egy korábbi cikkében beszámoltunk arról, hogy a 25,5 millió forintos beruházás során az elmúlt hónapban 128 darab 255 wattos napelemet szereltek fel a gimnázium épületének tetőfelületére. A gyulai önkormányzat az összeg több mint 86%-át, 22 millió forintot pályázati támogatásból finanszíroz. A tervek szerint a napelemes rendszer a gimnázium energiaszükségletének 91%-át fedezi majd, ezzel éves szinten 1,3 millió forintot takaríthat meg a város.

– Gyulán az első önkormányzati beruházásban elkészült napelemes kiserőmű megvalósult. Ezzel egy nagyon fontos célunk felé tettünk meg egy lépést: az önkormányzat üzemeltetési költségeinek csökkentése érdekében minden tekintetben szeretnénk a legmodernebb technológiákat alkalmazni, és átállni az alternatív energiaforrások használatára – fejtette ki dr. Görgényi Ernő.

A városvezető hangsúlyozta, az első ilyen jellegű beruházás nem az utolsó, hiszen a következő hónapokban az Erkel Ferenc Művelődési Központ tetején is napelemes kiserőmű épül.

Megyeri Sándor, a polgármesteri hivatal mérnöki osztályának vezetője hozzáfűzte, az üzembehelyezési eljárás körülbelül 1,5-2 hét, amely alatt a szolgáltató felszereli a villanyórát. A szakembertől megtudtuk, ez egy oda-vissza mérőberendezés, amely méri a megtermelt és a felhasznált energiát. A kettő különbségét kell majd kifizetni az önkormányzatnak, vagy adott esetben túltermelés is előállhat, ilyenkor a szolgáltató téríti meg a városnak a plusz energia árát.  

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)