Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Akril- kontra lemezkád

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Tárnok Barbara lakberendező • MAGAZIN • 2015. augusztus 16. 15:00
Akril- kontra lemezkád
Keressék a Makroker Plusz Kft. szakértő kollegáit és minőségi termékeit
Az akril megjelenésével a lemezből készült termékek iránti kereslet jelentősen visszaesett. Ez részben érthető, de nézzük csak közelebbről az ismérveket. Az akril egy speciális hőre lágyuló anyag, ezáltal nagyon könnyen formázható (design termékek gyártására alkalmas), és súlyát tekintve is könnyű. De akril és akril között nagy különbség lehet: a silányabb termékek esetén az akril réteg vékony, amit egy műanyag hordozóra visznek fel, ezért a végeredmény egy instabil, és könnyen berepedező felület. Jobb esetben a szaniter üvegszállal megerősített, 100% akril lemezből készül, ami szakszerű beépítés mellett stabil marad.
____Eredeti-makroker_kad.JPG

Duravit D-code akril kád, kiváló minőség

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

A lemeztermékek alapanyaga acél (szilárdsága kétséget kizáró), újrahasznosítható és környezetbarát. A lemez felületére zománc réteget égetnek, a gyengébb minőségű kádaknál ez vékonyabb. A zománcréteg kiváló kopás-, karc-, és vegyszerálló, könnyen tisztán tartható, csökkenti a baktériumok megtelepedésének lehetőségét. Viszont a savak megmarhatják a felületet, és ez a zománcréteg mattulását okozza. Itt meg kell jegyezni, hogy az akrilról a hajfestéket, és olajos szennyeződést nehezebb letakarítani, mivel az akril felülete porózusabb, ennek köszönheti egyébként azon előnyös tulajdonságát, hogy nem csúszik. A jó minőségű akril szaniterek UV-állóak (tehát nem sárgulnak), ,,házilag” javíthatóak (például  a DURAVIT termékekhez külön javító készlet is kapható). Ezzel szemben a zománc, ha lepattan… ez azonban csak nagyon erős fizikai behatásra következik be, igaz a zománc javítása nehézkes.

A használhatóság szempontjából a legfontosabb eltérés, hogy amíg az akrilkád könnyen felmelegszik és tartja a hőt, a lemez kád hideg, bár a fémek jó hővezetők, ezért a beáramló meleg víz viszonylag hamar felmelegíti. A lemezkádak hallatán a legerősebb asszociáció még mindig a gyerekkorunk fürdőszobáiban megtalálható kádak. De ne higgyük, hogy lemezből nem lehet trendi kádakat készíteni, jó példa erre a kiváló minőségű lemezkádakat gyártó KALDEWEI.

Tehát a lemezkád egyik nagy előnye a tartósság (akár 30 év garancia), és tisztántarthatóság. Az akril folyamatos fejlődésben van, formavilága lenyűgöző, a hőérzet egyértelműen kellemesebb, nem csúszik. A vastagabb lemezből készített kádak egy magasabb árkategóriát képviselnek, de ha hosszú távra tervezünk, megéri. Akrilból válasszuk mindig a magasabb minőséget!

Az akril és lemeztermékek mellett egyébként egy újabb alapanyag, az öntött márvány térhódítása figyelhető meg a piacon, melyről majd egy külön cikkben olvashatnak. Ha ezek után sem tudnak dönteni, keressék a Makroker Plusz Kft. (Gyula, Kossuth tér 10. ) szakértő kollegáit, és minőségi termékeit (www.makroker.hu).

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)